Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-16 09:27
nc

Brazylijscy katolicy modlą się i pomagają ubogim

Episkopat Brazylii opracował specjalną nowennę, która ma pomóc wiernym przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. W specjalnej broszurce znajdziemy nie tylko modlitwy na każdy dzień, ale też propozycje konkretnych darów dla ubogich.

Autor/źródło: Pixabay, ulleo, licencja: CC0

«Zebrani w rodzinie przygotowując przyjście Pana» to temat tegorocznej nowenny opracowanej przez Krajową Konferencję Biskupów Brazylii. Ma ona na celu pogłębienie więzi wspólnot wiary, aby stawały się gościnnymi i otwartymi «domami», w których wszyscy będą się czuli jak bracia i siostry.

W tym szczególnym czasie organizowane są zbiórki produktów żywnościowych oraz ubrań, w które włączają się parafie, wspólnoty, a nawet supermarkety i prywatne przedsiębiorstwa. Na ostatni dzień odprawianej nowenny poszczególne rodziny przynoszą kanapki, słodycze, napoje chłodzące, aby w ten sposób przy skromnym posiłku wyrazić ducha wspólnoty.

Źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-15 18:13:16
miniaturka

Papież na Anioł Pański: stale oczyszczajmy swą wiarę

Papież przypomniał, że dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu jest dniem radości. Słowo Boże zachęca nas do radości, ale zarazem pokazuje nam, że w ludzkim życiu są też chwile wątpienia, kiedy trudno jest wierzyć.
2019-12-16 08:27:53
miniaturka

Katolicki biskup o wynikach wyborów w UK

Jestem zadowolony, że w wyborach przegrały partie, które forsowały w Wielkiej Brytanii liberalizację aborcji – oświadczył bp Philip Egan, po ogłoszeniu wyników wyborów, w których druzgocącą porażkę poniosła Partia Pracy i Liberalni Demokraci.
2019-12-16 08:46:56
miniaturka

Wyzwania i szanse współczesnej rodziny

Zbliżające się Boże Narodzenie to święta rodzinne i to przeważyło, aby w bliskości tej daty, a także Niedzieli Świętej Rodziny, grudniowa debata była poświęcona właśnie tematowi rodziny.
2019-12-16 09:55:02
miniaturka
play

Otwarto zapisy na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie

Papież Franciszek zachęca do udziału w Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, który odbędzie się w Budapeszcie od 13 do 20 września 2020 r. Otwarte już zostały zapisy, organizatorzy zachęcają do nadsyłania zgłoszeń.
2019-12-16 10:17:12
miniaturka

250 dziennikarzy w więzieniach państwowych

Główną przyczyną uwięzienia pracowników mediów jest krytyka polityczna rządów i partii oraz publikacje na temat korupcji i naruszania praw człowieka.
2019-12-16 10:48:50
miniaturka

Filipińczycy przygotowują się na Boże Narodzenie

Franciszek spotkał się wczoraj w Watykanie na wieczornej Mszy z Filipińczykami żyjącymi we Włoszech. Zgodnie z filipińską tradycją Eucharystia ta wyznacza ważny etap w przeżywaniu Adwentu. Rozpoczyna się od niej nowenna przed Bożym Narodzeniem.