Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-06 08:08
S. Zielińska / Zbigniew Malczewski TChr

Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

Nieprzerwanie od 1981 r. w Brazylii sierpień jest miesiącem powołań. Jego celem jest uświadamianie wierzącym ich odpowiedzialności za promocję powołań. Inicjatywie towarzyszy hasło: „Naśladować Jezusa w świetle wiary”.

Autor/źródło: Pixabay, paterdarius, licencja: CC0

„Powołań nie brakuje, tylko potrzeba je wzbudzać!”– podkreśla bp José Roberto Palau odpowiedzialny za animację powołań w brazylijskim episkopacie. Zasadniczym celem miesiąca powołań jest animowanie i ożywianie wspólnot, parafii i diecezji w tym celu, aby modlono się o powołania, a w sposób szczególny promowano je w każdym wymiarze życia – zaznacza ks. Elias Aparecido da Silva, koordynator krajowy duszpasterstwa powołań.

Każda niedziela sierpnia poświęcona jest określonemu powołaniu. W pierwszą niedzielę wierni modlili się o powołania do kapłaństwa i posług wynikających ze święceń. W kolejną niedzielę modlić się będą za powołanych do małżeństwa i życia rodzinnego. Trzecia niedziela poświęcona będzie powołaniu do życia konsekrowanego. W czwartą niedzielę modlitwą zostaną otoczone osoby świeckie i ich zaangażowanie we wspólnotach wiary, jak też dawanie przez nie świadectwa w społeczeństwie.

Na rozpoczynający się miesiąc powołań duszpasterstwo powołań oddaje do dyspozycji wiernych materiały pomocnicze do przygotowania 4. Krajowego Kongresu Powołań. Wydarzenie to odbywać się będzie we wrześniu 2019 r. w maryjnym sanktuarium narodowym w Aparecidzie. Tematem kongresu są słowa: „Powołanie i rozpoznanie”.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-08-05 18:17:05
miniaturka

Dziękczynienie z Maryją i z Ojcem Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków

Dużym wydarzeniem Roku Jubileuszu Ojca Pio będzie Dziękczynienie z Maryją i z Ojcem Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków, które odbędzie się 18 i 19 sierpnia br.
2018-08-05 18:41:48
miniaturka

II Kongres Młodzieży Polonijnej dobiegł końca

Ponad 250 osób z 21 krajów światy uczestniczyło w zakończonym dziś w Warszawie II Kongresie Młodzieży Polonijnej.
2018-08-05 18:58:20
miniaturka

Abp Skworc: Błogosławieństwem są serca ukształtowane w maryjnej szkole

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc koronował na prawie diecezjalnym wizerunek Matki Bożej Mikołowskiej.
2018-08-06 08:46:38
miniaturka

Kard. Sako: Irak potrzebuje silnego rządu

Katastrofalna sytuacja ku jakiej zmierza Irak wymaga uformowanie silnego rządu koalicyjnego, zanim będzie za późno – stwierdza chaldejski patriarcha Babilonii.
2018-08-06 09:09:01
miniaturka

Mikstaczanie na pielgrzymim szlaku... Dobrzeń Wielki, Kamień Śląski, Góra Świętej Anny

Kolejny raz mikstaccy parafianie wraz z ks. kan. Krzysztofem Ordziniakiem wyruszyli na pielgrzymi szlak. Tym razem udali się do miejsc, w których czci się w sposób szczególny św. Rocha, św. Jacka i św. Annę.
2018-08-06 09:18:46
miniaturka

Włochy: salezjanie pomagają bezdomnym nieletnim migrantom

Zdaniem organizacji Save the Children w 2017 r. do Włoch przybyło ponad 17 tys. nieletnich migrantów, z tego ponad 15.500 bez żadnej opieki. Włoscy salezjanie stworzyli dla nich program: „Jestem tobą zainteresowany”.