Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-07 10:43
MG / Zdzisław Malczewski TChr – vaticannews.va

Brazylia rozpoczyna miesiąc biblijny

Brazylia przeżywa miesiąc biblijny. Jest on obchodzony w tym kraju od 1947 r.

Autor/źródło: vaticannews.va

Początkowo episkopat proponował wiernym krótką medytację na wyznaczony temat, jednak z czasem powstał pomysł, by każdego roku poznawać inną księgę Pisma Świętego. W tym roku Brazylijczycy zgłębiają Księgę Powtórzonego Prawa.


Biskup Waldemar Passini zaznacza, że Kościół nie może pozostać obojętny wobec szerzącej się pandemii, nie promować refleksji, modlitw i spotkań w grupach rodzin. Stąd też, ze względu na restrykcje sanitarne, Kościół wykorzystuje możliwości, jakie daje internet, aby w ten sposób organizować spotkania. Sugestią komisji biblijno-katechetycznej episkopatu jest, aby tegoroczne przeżywanie miesiąca biblijnego było realizowane w rodzinach studiujących Księgę Powtórzonego Prawa.


Ponadto komisja przygotowała materiały, które mogą posłużyć wspólnotom i grupom mającym duchowość biblijną. Kolejną propozycją wspomnianej komisji jest, aby organizowano spotkania na odległość i by zaangażowały się w ich realizację wspólnoty i parafie.

Studium, dyskusje i modlitewne czytania Księgi Powtórzonego Prawa ułatwią lepsze zrozumienie Nowego Testamentu. Księga ta umieszcza bowiem w centrum Prawo Boże, które pragnie wzbudzić w ludzie wybranym właściwą odpowiedź poprzez praktykowanie przykazań jako ukonkretnienia przymierza, jakie Bóg zawarł z ludem wybranym.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-07 07:04:16
miniaturka

Pielgrzymka Pomocników Mariańskich

Blisko sto uczestników Pielgrzymki Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich dziękowało w pierwszy wrześniowy weekend za 350 lat Zgromadzenia Księzy Marianów.
2020-09-07 07:08:00
miniaturka

Licheń. Dożynki powiatowo-gminne

Uroczystą Mszą św. w niedzielę o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej rozpoczęły się tegoroczne dożynki powiatowo-gminne w Licheniu
2020-09-07 07:10:22
miniaturka

Uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego metropolity lwowskiego seniora

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Mariana Jaworskiego rozpoczną się we wtorek 8 września w Lubaczowie.
2020-09-07 07:54:52
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Gdzie szukać radości i mocy?

Dzisiejsza Ewangelia może wydać się nam trochę niezrozumiała, bo Pan Jezus, patrząc na swoich uczniów, wypowiada zdania, które jakby pochwalały zło! Mówi tak: „Błogosławieni ubodzy! Bo do was należy królestwo Boże! Błogosławieni głodni, albowiem będziecie nasyceni! Błogosławieni, gdy płaczecie, bo śmiać się będziecie! Błogosławieni, gdy was odrzucą...”
2020-09-07 08:02:44
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Oto Matka twoja

Jezus na Krzyżu mógł tylko oczyma wskazać na Jana: „Oto syn Twój”. Podobnym gestem wskazał Janowi: „oto Matka Twoja”. Odkryjmy i poczujmy to spojrzenie Jezusa skierowane i na nas. Posłuchajmy jak Jezus mówi o nas do swej Matki: „oto syn Twój”.
2020-09-07 08:03:33
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Być przewodnikiem, nie potykaczem

Dzisiejsza Ewangelia stała się inspiracją dla jednego z najwybitniejszych obrazów Petera Breughla „Przypowieść o ślepcach”. Na obrazie widzimy scenę, którą malarz mógł nieraz zobaczyć na drogach XVI-wiecznych Niderlandów – wędrującą grupę niewidomych żebraków, którzy próbują sobie nawzajem pomagać. Ale oto prowadzący grupę ślepiec przewraca się i pociąga za sobą cały korowód. Kolejni potykają się o leżącego przewodnika.