Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-30 16:49
Anna Bajon / Zdzisław Malczewski SChr – Brazylia

Brazylia potrzebuje księży zafascynowanych Ewangelią

Episkopat Brazylii opublikował nowe „Wskazania w kwestii formacji kapłańskiej”. Zdaniem biskupów Kościół powinien poszukiwać mężczyzn przede wszystkim zafascynowanych Ewangelią i otwartych na wyzwania, które stawia współczesny świat.

Autor/źródło: Pixabay, pedroivo, licencja: CC0

Wspomniany dokument podkreśla, że nowy prezbiter w Brazylii winien odznaczać się charakterystyką wyrażającą się w odwadze w dotarciu do wszystkich peryferii geograficznych i egzystencjalnych potrzebujących światła Ewangelii, oraz przyjaznej i miłosiernej postawy. Kościół winien poszukiwać mężczyzn prawdziwie zafascynowanych Ewangelią ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana, pełnych entuzjazmu wobec propozycji Królestwa Bożego i dzięki temu zdolnych do hojnego oddania się pracy apostolskiej – podkreślił abp Jaime Spengler – wiceprzewodniczący episkopatu i jeden ze współautorów wspomnianego dokumentu.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-30 10:45:57
miniaturka

Papież: wiara powinna wyrażać się w służbie społeczeństwu

„Jako prawnicy jesteście wezwani do tworzenia zgody pomiędzy wolnymi ludźmi, którzy stanowią społeczeństwo obywatelskie” – powiedział Papież Franciszek do uczestników kongresu organizowanego przez Centrum Studiów imienia „Rosaria Livatina”.
2019-11-30 10:47:30
miniaturka

Papież z wizytą rzymskiej Caritas

Franciszek kontynuuje tradycję tak zwanych piątków miłosierdzia. Dziś przyjął zaproszenie od rzymskiej Caritas. Okazją do wizyty w ośrodku, zwanym Cytadelą Miłości, jest 40-lecie jej istnienia.
2019-11-30 10:49:38
miniaturka

Wrocław: można zgłaszać udział w Europejskim Spotkaniu Młodych

We Wrocławiu trwają przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych. 28 grudnia do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie co najmniej kilkanaście tysięcy osób z całego kontynentu.
2019-11-30 10:53:45
miniaturka

Abp Szal na nowy rok duszpasterski: dbajmy o głębokie przeżywanie każdej Mszy świętej

O świadome i głębokie przeżywanie każdej Mszy świętej apeluje abp Adam Szal, metropolita przemyski w liście pasterskim na nowy rok duszpasterski.
2019-11-30 10:55:49
miniaturka

Dziś inauguracja Jasnogórskich Adwentowych Wieczorów Organowych

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś pierwszy z szeregu koncertów zaplanowanych w ramach 18. edycji Jasnogórskich Wieczorów Organowych. Koncerty odbywają się w bazylice - tamtejszy instrument jest jednym z największych w Polsce.
2019-11-30 17:21:55
miniaturka

Prymas Polski przewodniczył pierwszym nieszporom adwentowym

Prymas abp Wojciech Polak przewodniczył dziś w katedrze gnieźnieńskiej pierwszym nieszporom adwentowym. Nabożeństwo zainaugurowało przygotowanie archidiecezji gnieźnieńskiej do przyszłorocznej peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.