Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-28 08:05
S. Zielińska / Zdzisław Malczewski TChr

Brazylia: krajowe spotkanie kapłanów

Ponad 500 brazylijskich księży uczestniczy w Aparecidzie w XVII Krajowym Spotkaniu Prezbiterów. Odbywa się ono co dwa lata i przeplatane jest spotkaniami regionalnymi.

Spotkanie brazylijskich księży organizowane jest przez Krajową Komisję Prezbiterów (CNP) oraz komisję episkopatu ds. posług wynikających ze święceń oraz życia konsekrowanego. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Prezbiter: uczeń Pana i pasterz trzody”. 

Jest już tradycją tych spotkań, że uczestniczą w nich specjalnie zaproszeni hierarchowie brazylijskiego Kościoła. W tegorocznym zebraniu weźmie udział arcybiskup Giovanni D’Aniello – nuncjusz apostolski, a także kardynał Claudio Hummes – przewodniczący komisji episkopatu ds. Amazonii. Przewidziane jest także uczestnictwo biskupów odpowiedzialnych za poszczególne regiony episkopatu.


Źródło: www.vaticannews.va


Zdjęcie: Vista da Basílica de Nossa Senhora Aparecida, autor: HVL, licencja: CC BY 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-27 18:43:34
miniaturka

Franciszek u św. Marty: niebo to nie jest miejsce nudne, jak niektórzy myślą

Niebo nie jest, jak niektórzy myślą, owianym nudą miejscem, ale spotkaniem z Jezusem. Papież Franciszek mówił o tym na porannej Eucharystii w Domu św. Marty, na której poruszył kwestię obietnicy wiecznego szczęścia
2018-04-28 06:52:16
miniaturka

Kard. Piacenza: kapłan musi być przekonany o ważności spowiedzi

Młodzi i sakrament spowiedzi to jeden z tematów poruszanych na spotkaniu Penitencjarii Apostolskiej, które 27 kwietnia zakończyło się w Watykanie.
2018-04-28 07:44:47
miniaturka

Hanna Chrzanowska snopem światła w ciemności ludzkiego bólu

Hanna Chrzanowska była snopem światła w ciemności ludzkiego bólu. Uczy nas, jak zginać kolana, niosąc pomoc potrzebującym, szczególnie tym, którzy niewidzialni cierpią w swych domach. - mówi kard. Angelo Amato.
2018-04-28 08:36:30
miniaturka

Medyczna konferencja w Watykanie: naukowcy pytają o etykę

We współczesnym świecie naukowym, zwłaszcza na najwyższym szczeblu, widać dziś pewną przemianę, wzrasta zainteresowanie kwestiami etycznymi. - mówi ks. Tomasz Trafny z Papieskiej Rady ds. Kultury.
2018-04-28 12:20:31
miniaturka

Błogosławiona Hanno Chrzanowska módl się za nami!

W osobie bł. Hanny Chrzanowskiej, dokładnie w 45. rocznicę jej narodzin dla nieba, Kościół świętuje kreatywność chrześcijańskiego miłosierdzia, które na wzór Jezusa Dobrego Samarytanina szeroko otwiera swoje ramiona - mówił kard. Angelo Amato.
2018-04-28 12:46:28
miniaturka

Alfie Evans nie żyje

„Mój gladiator odłożył tarczę i zebrał skrzydła do lotu o godz. 2.30. Jestem kompletnie załamany. KOCHAM CIĘ, MÓJ CHŁOPCZYKU” – napisał na Facebooku Thomas Evans.