Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-14 09:39
A. Czylok / Radio Watykańskie

Brazylia: Kampania Braterstwa

Tradycyjnie w Wielkim Poście Kościół brazylijski organizuje Kampanię Braterstwa. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Braterstwo i przezwyciężenie przemocy - W Chrystusie wszyscy jesteśmy braćmi”.

Autor/źródło: Pixabay, falco, licencja: CC0

Jest to inicjatywa mająca na celu promocję wiary, akcji charytatywnych i przeciwdziałanie przemocy, której doświadcza na różne sposoby ten południowoamerykański kraj. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Braterstwo i przezwyciężenie przemocy - W Chrystusie wszyscy jesteśmy braćmi”. Ceremonia rozpoczęcia Kampanii Braterstwa będzie miała miejsce dzisiaj, w Środę Popielcową, w siedzibie episkopatu w stołecznej Brasílii. Przewodniczący episkopatu kardynał Sergio de Rocha w obecności przedstawicieli Kościoła i grup społecznych dokona otwarcia tegorocznej Kampanii.

Biskup Leonardo Ulrich Steiner – sekretarz generalny episkopatu zaznacza, że „przemoc jest obecna w wielu segmentach społeczeństwa: na ulicy, w domu, w sytuacji społecznej, w środkach masowego przekazu, jak też w braku tolerancji w wypowiedziach. Każda przemoc wyklucza, każda przemoc zabija” – zaznacza bp Steiner.

Wszystkie katolickie stacje telewizyjne zjednoczone w „Signis Brasil”  zobowiązały się utworzyć wspólną sieć w celu przeprowadzenia bezpośredniej transmisji otwarcia Kampanii Braterstwa. „Transmisje i  wspólne ramówki są organizowane w tym celu, aby w sposób bardziej zorganizowany promować wiarę, akcje charytatywne i solidarnościowe, jak też obronę życia i ewangelizację” – w ten sposób Geizom Sokacheski charakteryzuje pięcioletnie współdziałanie katolickich stacji telewizyjnych.

Oby tegoroczna Kampania Braterstwa nie była jeszcze jednym głosem wołającym na pustyni. Brazylijczycy są ludźmi pokoju i marzą, aby ich kraj stał się faktycznie ziemią pokoju!

Z. Malczewski TChr/Brazylia/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Brazylia, Wielki Post, Kampania Braterstwa, braterstwo