Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-02 15:15
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Brat Alois po spotkaniu w Bazylei: wnosić radość Ewangelii w trudne sytuacje świata

W Bazylei zakończyło się doroczne spotkanie młodych zorganizowane przez Wspólnotę z Taizé. Zdaniem jej przeora było ono znakiem otwarcia i gościnności.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ab, Damir Jelic, licencja: CC BY-SA 3.0

Zarówno młodzi, jak i goszczące ich rodziny wyniosły z tego wydarzenia wielkie doświadczenie wzajemnej wdzięczności. Z drugiej strony obecność chrześcijan różnych wyznań, przesłania skierowane do młodych przez zwierzchników najważniejszych Kościołów pokazują, że jest to wydarzenie uniwersalne, jednoczące w modlitwie wszystkich chrześcijan w Europie. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu brat Alois, młodzi bardzo dobrze przyjęli też temat spotkania, którym była niewyczerpana radość Ewangelii.

„Bardzo ważne jest jednak, byśmy pamiętali, że prawdziwa radość Ewangelii nie jest ucieczką od wielkich problemów, które przeżywamy. Wręcz przeciwnie, radość Ewangelii otwiera nasze oczy, aby stawiać im czoło, więcej, byśmy sami wchodzili w bardzo trudne sytuacje i w miarę naszych możliwości wnosili w nie pokój. Podczas naszych wielkich zgromadzeń modlitewnych wielokrotnie opowiadałem młodym o moich podróżach do Sudanu i Sudanu Południowego. Bardzo dużo się modliliśmy w Bazylei za tych umęczonych mieszkańców Sudanu Południowego i innych krajów. I mówiłem młodym, że nawet w sytuacje, które są naznaczone wielkimi problemami, zawsze możemy wnosić zaufanie, radość i nadzieję Ewangelii” – powiedział Radiu Watykańskiemu przeor Wspólnoty z Taizé.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-01-02 13:57:02
miniaturka

Betlejem: dobiega końca renowacja bazyliki Narodzenia

W Betlejem dobiegają końca prace renowacyjne w bazylice Narodzenia, rozpoczęte w 2013 r. - informuje paryski dziennik "La Croix".
2018-01-02 14:24:16
miniaturka

Rekolekcje dla Sióstr Zakonnych i Osób Życia Konsekrowanego

Wstań, idź do Niniwy - to temat przewodni rekolekcji dla sióstr zakonnych i osób konsekrowanych w formie Lectio Divina, które odbędą się w lutym br. w pokamedulskim klasztorze w Wigrach.
2018-01-02 14:54:02
miniaturka

Czas na recepcję papieskiego Orędzia na Dzień Pokoju

Wczorajszy Światowy Dzień Pokoju był wyjątkowy, bo po raz pierwszy został poświęcony problemowi migracji – zauważa ks. Michael Czerny SJ, podsekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
2018-01-02 15:55:46
miniaturka

Diecezja płocka: świątynie z odpustami w Roku św. Stanisława Kostki

Sanktuarium w Rostkowie, bazylika katedralna w Płocku i kościoły parafii noszących wezwanie św. Stanisława Kostki są świątyniami, w których wierni diecezji płockiej będą mogli uzyskać odpust zupełny w Roku św. Stanisława Kostki.
2018-01-02 18:19:08
miniaturka

Kazachstan: biskupi przypominają niezmienne prawdy o sakramencie małżeństwa

Trzech biskupów z Kazachstanu, w tym ordynariusz stołecznej Astany abp Tomasz Peta, opublikowali dokument: „Wyznanie niezmiennych prawd dotyczących małżeństwa sakramentalnego”.
2018-01-02 18:49:07
miniaturka

Diecezja kielecka: Ukraińcy mają swoje ośrodki duszpasterskie

Od trzech miesięcy Ukraińcy przebywający na kielecczyźnie mogą uczestniczyć w zorganizowanym specjalnie dla nich duszpasterstwie, które funkcjonuje w Kielcach i w Busku–Zdroju.