Nawiązując do historii Eliasza i Elizeusza zwrócił uwagę, że zewnętrzny wymiar habitu zawsze będzie ustępował jego wewnętrznemu znaczeniu. Podobnie jak w życiu Elizeusza, który odziedziczył po Eliaszu nie tylko płaszcz, ale i „dwie części jego ducha”, tak i w życiu misjonarki piękno zewnętrzne musi mieć zawsze swoje źródło w Duchu Świętym, modlitwie, zawierzeniu Matce Bożej i patronom, a także w duchowości Zgromadzenia przekazanej nam przez Ojca Założyciela.
Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej znajduje się w Poznaniu - Morasko. Stąd też płyną nieustanne modlitwy w intencji całej Polonii świata. Tutaj też wszystkie siostry rozpoczynają swoje życie zakonne przechodząc przez poszczególne etapy formacji.
Na mocy charyzmatu Założyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr specjalnym zadaniem sióstr jest duchowa i duszpasterska opieka nad Polakami mieszkającymi poza granicami naszej Ojczyzny. „Na wychodźstwie polskie dusze giną” – wołał do sióstr o. Ignacy, powtarzając te słowa za Sł. Bożym kard. Augustem Hlondem. Dlatego odpowiadając na Boże wezwanie siostry służą Polakom rozproszonym po całym świecie. Niosą im Chrystusa, uczą cenić polską kulturę i tradycję, aby mogli zachować swoją tożsamość wypływającą z duchowego dziedzictwa swojego narodu, przy jednoczesnym włączaniu się w nowe środowisko.
Obecnie Siostry misjonarki pracują na placówkach w Polsce oraz na blisko 40 placówkach zagranicznych: w Australii, Belgii, na Białorusi, w Brazylii, w Grecji, Islandii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: