Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-14 08:10
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Bp Vitale: młodzi chcą adorować Najświętszy Sakrament

Młodzi chcą się modlić, adorować Najświętszy Sakrament – uważa bp Ottavio Vitale, reprezentujący na synodzie Kościół w Albanii. Dodał, że synod bardziej powinien skupić się na tym aspekcie, a nie na kwestiach socjologicznych czy pedagogicznych.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Młodzi potrzebują kapłanów, którzy będą blisko nich. Nie tylko coś będą dla nich organizować, ale razem z nimi będą się modlić.

Biskup diecezji Lezhë w Albanii podkreślił, że bardzo interesują go tematy rozeznawania i powołania, które są szczególnie obecne w programie duszpasterskim jego diecezji. Dodał, że problematyka ta jest również bliska młodym w Albanii i oni sami prosili, aby na synodzie ją poruszyć.

    “Postulat ten zrodził się w pewnym sensie z osobistego doświadczenia. W dokumencie końcowym tzw. presynodu młodzi wyrazili pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy kontemplacyjnej. Także i moje doświadczenie jako pasterza w Albanii jest podobne. W czasie niedawnego spotkania, które miałem z młodymi wyrazili oni pragnienie, aby większą uwagę zwrócić na modlitwę, szczególnie przed Najświętszym Sakramentem. Wiele razy kiedy organizowaliśmy spotkania z młodymi stwierdzaliśmy, że czasem najważniejszym i najbardziej umacniającym była adoracja – zaznaczył bp Vitale. - Młodzi nie boją się, ani nie wstydzą uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem i modlić się. Proszą, aby zawsze były chwile ciszy oraz odpowiedni czas na modlitwę osobistą.”

Bp Ottavio Vitale podkreślił także, że bardzo ważną rzeczą jest, aby kapłani byli blisko młodych i razem z nimi się modlili. „Młodzi chcą widzieć swoich pasterzy, którzy z nimi klęczą i z nimi się modlą” – stwierdził albański biskup.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: synod o młodzieży, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Synod 2018, bp Ottavio Vital