Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-06 15:47
S. Zielińska / KAI

Bp Solarczyk do pątników: Bądźcie lampą dla współczesnego świata

Bądźcie lampą dla współczesnego świata – życzył pątnikom bp Marek Solarczyk w sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie.

Autor/źródło: Flickr / BP KEP

Warszawsko-praski bp pomocniczy przewodniczył uroczystej Mszy św. polowej dla uczestników Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej (WAPM). Wczoraj rano wyszła ona ze stolicy na Jasną Górę. Myślą przewodnią są słowa św. Jana Pawła II - „Niech Zstąpi Duch Twój”.

Nawiązując do tajemnicy Przemienienia Pańskiego bp Solarczyk w homilii zachęcał pątników do odkrywania i rozwijania skarbu wiary, który otrzymali w darze kolejnych sakramentów. – Warto stanąć dziś z wdzięcznością dla tych i za tych, którzy przekazali nam ten dar, którzy ukazali, że warto być w tym, co należy do Boga – powiedział kaznodzieja. Przywołując postać św. Maksymiliana Kolbego zachęcał osoby duchowne do wdzięczności za dar powołania i tych, którzy pomogli je odkryć i podjąć.

Podkreślił, że czas pielgrzymki to przede wszystkim okazja do pogłębienia relacji z Bogiem. – Niech te dni sprawią, że powiecie w swoim sercu Bogu: „Ty jesteś mój, a ja jestem Twój” – życzył pątnikom bp Solarczyk.

Zwrócił uwagę, że odpowiedzią na dar wiary jest postawa świadectwa. – Dziękując za to, co otrzymaliśmy, mamy stawać się lampą, która będzie świeciła innym, która zaniesie im moc Ducha Świętego. Niech zatem nasze życie zawsze będzie jasne i przejrzyste – powiedział biskup.

Przed pielgrzymami Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej jeszcze dziewięć dni wędrówki. Dziś do pokonania mają ok. 28 km. Noc spędzą w Miedniewicach.

Na Jasną Górę wejdą przed południem 14 sierpnia.

mag / Niepokalanów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-06 14:17:12
miniaturka
play

Demoniczne nadużycia - zniewolenie social media

Czy social media to błogosławieństwo, czy przekleństwo? Boże Pogotowie to krótki cykl, w którym Jolanta Cherbańska odnosi się do uzależnień z duchowego punktu widzenia.
2018-08-06 14:48:13
miniaturka

Kraków: bogata oferta wakacyjna zakonów

Górskie wędrówki, mazurskie rejsy, rekolekcje pod żaglami i na rowerze, indywidualne i w grupie – to tylko niektóre z propozycji jakie na wakacje przygotowały dla dzieci i młodzieży krakowskie zgromadzenia zakonne.
2018-08-06 15:19:49
miniaturka

Częstochowa: kapłani podejmują „Sztafetę modlitwy i pokuty” w intencji powołań

„Sztafeta modlitwy i pokuty”, to kolejna inicjatywa modlitewna kapłanów archidiecezji częstochowskiej, którą podejmują w intencji powołań kapłańskich.
2018-08-06 16:29:39
miniaturka

Telegram papieski w sprawie trzęsienia ziemi w Indonezji

Papież Franciszek z wielkim smutkiem przyjął informację o ofiarach i stratach materialnych spowodowanych przez trzęsienia ziemi w Indonezji i wyraża swoją głęboką więź ze wszystkimi dotkniętymi tą tragedią.
2018-08-06 16:54:23
miniaturka

40 lat temu zmarł papież Paweł VI

Czterdzieści lat temu, 6 sierpnia 1978 r., zmarł w Castel Gandolfo bł. Paweł VI. 14 października Papież Franciszek ogłosi go świętym.
2018-08-06 21:44:05
miniaturka

Bp Janiak: nauka Jezusa nigdy się nie starzeje

- Nauka Jezusa nigdy się nie starzeje. Kto słucha Jezusa wygrywa życie doczesne i wieczne - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. z okazji 200-lecia poświęcenia kościoła pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy.