Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-11 14:12
AC / mag / KAI

Bp Solarczyk do chorych: Przyjmijcie łaskę Boga ofiarowując swoje cierpienia i modlitwy

Przyjmijcie łaskę Boga ofiarowując swoje cierpienia i modlitwy za innych, za tych którzy się zagubili na drogach życia – zaapelował do chorych bp Marek Solarczyk.

Autor/źródło: Photogenica.pl

W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes odbyły się w diecezji warszawsko-praskiej centralne uroczystości z okazji 28-go Światowego Dnia Chorego. Po liturgii osoby starsze i cierpiące przystąpiły do sakramentu namaszczenia chorych.

W czasie homilii bp Solarczyk podkreślił moc modlitwy różańcowej i zwrócił uwagę na skuteczność orędownictwa Najświętszej Maryi Panny. – Prosząc Ją o wstawiennictwo możemy doświadczyć tchnienia mocy Boga, która nas ogarnia, która jest w stanie zablokować wszelkie ludzkie możliwości i ludzką sprawność, które mogłyby odsunąć nas, czy odgrodzić od Pana – przekonywał kaznodzieja.

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej zachęcał do podjęcia z hojnością i otwartością serca orędzia, które Maryja zostawiła w czasie objawień w Lourdes. – Tam wzywała nas Ona do pokuty oraz modlitwy za grzeszników, by to co jest słabością człowieka i owocem jego wyborów, odrzuceniem Bożej prawdy i mocy, zostało oczyszczone. Dla nas jedną z form podjęcia tego zaproszenia są uczynki pokutne – zwrócił uwagę bp Solarczyk, zachęcając by ofiarować swój trud choroby i cierpienia za innych.

Podkreślił, że Najświętsza Maryja Panna uczy nas też przyjęcia, szacunku i współpracy z Bożą łaską. – Mówiąc na koniec objawień „Jestem Niepokalane Poczęcie” – Matka Boża uświadamia nam wartość Bożej łaski w naszym codziennym życiu. Możemy ją czerpać z daru sakramentów, dziś w sposób szczególny z Eucharystii i sakramentu namaszczenia chorych – powiedział bp Solarczyk.

- Dziękujmy zatem za tych, którzy swoje cierpienia, swoją chorobę przyjmują z ufnością prosząc, by owoce tego nie zostały zmarnowane – zachęcał.

Po liturgii odbyło się nabożeństwo lourdzkie.

mag / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-11 12:09:23
miniaturka

Kard. Marx nie będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego episkopatu Niemiec

Arcybiskup Monachium i Fryzyngi kard. Reinhard Marx (66 lat) nie będzie kandydował w wyborach na ewentualną drugą kadencję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec. Ogłosił to w opublikowanym we wtorek liście do niemieckich biskupów.
2020-02-11 12:54:45
miniaturka

Abp Skworc: ofiara cierpienia duchowym budulcem wspólnoty Kościoła

W Światowy Dzień Chorego metropolita katowicki przewodniczył Mszy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku-Orzepowicach. W homilii dziękował za świadectwo życia chorych, ich modlitwę i ofiarowane cierpienie.
2020-02-11 13:31:03
miniaturka

Abby Johnson: Mam wielką nadzieję, że moje książki zmienią podejście do aborcji

Abby Johnson rozpoczęła kilkudniową trasę po Polsce. Jej wizytę rozpoczęła konferencja prasowa zorganizowana przez Katolicką Agencję Informacyjną.
2020-02-11 14:46:08
miniaturka

Ełk: bp Mazur spotkał się z pensjonariuszami DPS

Biskup ełcki Jerzy Mazur odwiedził dziś Dom Pomocy Społecznej "Misericordia" w Ełku. Powodem spotkania był XXVIII Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie NMP z Lourdes.
2020-02-11 15:29:32
miniaturka

Abp Gądecki: Każde cierpienie woła o pomoc

Wprawdzie każde cierpienie woła o pomoc, ale w szczególności woła o to cierpienie bezbronnego małego człowieka. Tym wszystkim osobom Jezus ofiarowuje swoje miłosierdzie, czyli siebie samego jako odnawiającą moc – podkreślił abp Stanisław Gądecki.
2020-02-11 15:58:30
miniaturka

Światowy Dzień Chorego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył tegorocznym obchodom Światowego Dnia Chorego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W łagiewnickiej bazylice zgromadziło się kilka tysięcy chorych i niepełnosprawnych, osób starszych oraz ich rodzin, opiekunów i wolontariuszy.