Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-23 08:05
AC / Krzysztof Bronk

Bp Śmigiel w Dublinie: tego nie da się storpedować, tu są ludzie

Przedstawiciel Episkopatu Polski przyznaje, że wiele środowisk próbuje storpedować Światowe Spotkanie Rodzin. Podkreśla jednak, że uczestniczą w nim ludzie wiary i modlitwy, którzy mogą być zaczynem przemiany dla współczesnego Kościoła.

Autor/źródło: Flickr, BP KEP, licencja: CC BY

Pierwsze godziny Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie pokazały, że uczestniczą w nim ludzie głębokiej wiary i bardzo zaangażowani w życie Kościoła. Zwraca na to uwagę bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Zauważa on, że uczestnicy spotkania mają jasne oczekiwania względem tego ogólnokościelnego spotkania. Nie pokrywają się one z oczekiwaniami środowisk wrogich Kościołowi, którym zależy na udaremnieniu tego wydarzenia.

Mówi bp Wiesław Śmigiel:

- Jest bardzo wiele środowisk, które chciałyby zupełnie storpedować to spotkanie rodzin. Były już takie próby w czasie organizacji tego wydarzenia. Najpierw próbowano wręcz sparaliżować systemy internetowe, próbowano zablokować strony, na których uczestnicy mogli się zgłaszać. Było więc bardzo wiele ataków – powiedział Radiu Watyakńskiemu bp Śmigiel. – A oprócz tego na pewno w mediach będzie w tym czasie więcej informacji dotyczących słabości Kościoła, grzechów czy różnego rodzaju skandali. Ale myślę, że to nie zmienia faktu, że tutaj przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy rodzin z całego świata, które się modlą. To są ludzie przepełnieni radością i ludzie wiary. To jest niezwykle ważne. Ja ogromną nadzieję pokładam w modlitwie, doświadczeniu wiary. Oni wrócą potem do swoich środowisk i będą jak ten dobry zaczyn, którego nie potrzeba zbyt wiele, ale jeśli jest to potrafi od wewnątrz przemieniać całą rzeczywistość.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-22 16:37:22
miniaturka

Klerykalizm jest perwersją Kościoła

Mieszkańcy Rzymu przyzwyczajeni są pewnie do tłumów, na placu św. Piotra w Watykanie praktycznie codziennie przebywają tysiące pielgrzymów. A jednak niedawno podczas weekendu było ich jeszcze więcej.
2018-08-22 17:25:36
miniaturka

Papież: relacja z Bogiem musi być bez obłudy

Drugie przykazanie Dekalogu: „Nie będziesz wymawiał imienia Pana, Boga twego, bez szacunku” (Wj 20, 7) – to myśl przewodnia katechezy, którą Papież wygłosił do pielgrzymów zgromadzonych w Auli Pawła VI.
2018-08-22 17:42:21
miniaturka

Papież: wolności religijnej zagraża relatywizm i radykalizm

Papież Franciszek skierował wezwanie do uczestników konferencji zorganizowanej przez Międzynarodową Sieć Prawodawców Katolickich (International Catholic Legislators Network). Tematem spotkania jest wolność religijna i wolność sumienia.
2018-08-23 08:47:32
miniaturka

Papież do Polaków: głoście imię Boga

Zwracając się do obecnych na audiencji Polaków Franciszek pozdrowił szczególnie pątników, którzy pielgrzymują na Jasną Górę i wezwał do odważnego głoszenia światu imienia Boga. Prosił także o modlitwę w intencji podróży do Dublina.
2018-08-23 09:16:22
miniaturka

Modlitwa na otwarcie Światowego Spotkania Rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin rozpoczęło się modlitwą, która równolegle odbywała się w różnych irlandzkich diecezjach. W Dublinie przewodniczył jej miejscowy arcybiskup Diarmuid Martin.
2018-08-23 09:55:28
miniaturka

Niemcy: problemy z umową o azylu kościelnym dla migrantów

Prawie połowa katolickich i ewangelickich parafii w Niemczech nie współpracuje z tamtejszym Federalnym Urzędem ds Migracji i Uchodźców (BAMF).