Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-17 09:07
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Bp Ramos: media krytyczne, ludzie nie

Papieską wizytę w Chile poprzedziła ostra fala medialnej krytyki, jednak postawa Chilijczyków jest zupełnie inna. Mówił o tym sekretarz generalny Episkopatu Chile.

Plaza Armas Santiago Chile
Autor/źródło: commons.wikimedia.org/Bug planet from Argentina, CC BY 2.0

W chilijskich mediach mówiono o nieadekwatnej reakcji na skandale seksualne, wysokich kosztach organizacji i upolitycznieniu pontyfikatu. Okazuje się jednak, że faktyczna postawa Chilijczyków względem przybyłego już do nich Papieża nie koresponduje z postawą promowaną w mediach. Zwraca na to uwagę bp Fernando Ramos Pérez.

„Rzeczywistość ma różne warstwy. Warstwa wydarzeń, którą opisują media, często nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością, z tym, co myśli Lud Boży, który mogliśmy zobaczyć przy powitaniu Papieża. Jest prawdą, że przez ostatnie dwa tygodnie w prasie lokalnej pojawiały się głosy krytyczne, dawano wyraz negatywnej postawie względem Kościoła. Ale Lud Boży kocha Papieża. I to jest najważniejsze. Ludzie widzą w nim bowiem Następcę Piotra, Namiestnika Chrystusa, a także uosobienie nadziei dla naszego ludu. My obraliśmy na hasło tej pielgrzymki słowa Jezusa: Pokój mój daję wam. I wiemy, że Papież przynosi nam ten pokój, bo promuje kulturę spotkania między narodami, między poszczególnymi ludźmi. Dlatego cieszymy się tej gościnności, którą miasto Santiago okazuje Biskupowi Rzymu” – powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz generalny Episkopatu Chile.

kb/ rv


Zdjęcie: Plaza Armas Santiago de Chile, autor: bug planet from Argentina, CC BY 2.0


Podziel się tym materiałem z innymi: