Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-17 09:07
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Bp Ramos: media krytyczne, ludzie nie

Papieską wizytę w Chile poprzedziła ostra fala medialnej krytyki, jednak postawa Chilijczyków jest zupełnie inna. Mówił o tym sekretarz generalny Episkopatu Chile.

Plaza Armas Santiago Chile
Autor/źródło: commons.wikimedia.org/Bug planet from Argentina, CC BY 2.0

W chilijskich mediach mówiono o nieadekwatnej reakcji na skandale seksualne, wysokich kosztach organizacji i upolitycznieniu pontyfikatu. Okazuje się jednak, że faktyczna postawa Chilijczyków względem przybyłego już do nich Papieża nie koresponduje z postawą promowaną w mediach. Zwraca na to uwagę bp Fernando Ramos Pérez.

„Rzeczywistość ma różne warstwy. Warstwa wydarzeń, którą opisują media, często nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością, z tym, co myśli Lud Boży, który mogliśmy zobaczyć przy powitaniu Papieża. Jest prawdą, że przez ostatnie dwa tygodnie w prasie lokalnej pojawiały się głosy krytyczne, dawano wyraz negatywnej postawie względem Kościoła. Ale Lud Boży kocha Papieża. I to jest najważniejsze. Ludzie widzą w nim bowiem Następcę Piotra, Namiestnika Chrystusa, a także uosobienie nadziei dla naszego ludu. My obraliśmy na hasło tej pielgrzymki słowa Jezusa: Pokój mój daję wam. I wiemy, że Papież przynosi nam ten pokój, bo promuje kulturę spotkania między narodami, między poszczególnymi ludźmi. Dlatego cieszymy się tej gościnności, którą miasto Santiago okazuje Biskupowi Rzymu” – powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz generalny Episkopatu Chile.

kb/ rv


Zdjęcie: Plaza Armas Santiago de Chile, autor: bug planet from Argentina, CC BY 2.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-16 21:35:49
miniaturka

XII KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK O "KOLNEŃSKIEGO ANIOŁKA"

Już jutro (17 stycznia) o godz.10.00 w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kolnie (woj.podlaskim) odbędzie się XII Konkurs Kolęd i Pastorałek o "Kolneńskiego Aniołka".
2018-01-17 08:17:08
miniaturka

Bośnia i Hercegowina: sprofanowano krzyż i ołtarz

Na wzgórzu Križevac w Bośni i Hercegowinie, w diecezji Mostar, sprofanowano krzyż i ołtarz należący do średniowiecznego kompleksu zabytków.
2018-01-17 08:45:23
miniaturka

Dziś XXI Dzień Judaizmu. Centralne obchody w Warszawie

Modlitwa przy grobie Żydów z getta warszawskiego, sympozjum nt. rozumienia pokoju przez chrześcijan i Żydów oraz liturgia Słowa w archikatedrze warszawskiej złożą się dziś na obchody XXI Dnia Judaizmu.
2018-01-17 09:46:46
miniaturka

Egipt: na Synaju zabito chrześcijanina

Koptyjscy chrześcijanie doświadczyli kolejnego aktu przemocy. Jak donoszą służby bezpieczeństwa, uzbrojeni mężczyźni zabili chrześcijanina na północy półwyspu Synaj.
2018-01-17 10:15:57
miniaturka

Albania: konferencja o uchodźcach

W Albanii na uniwersytecie katolickim odbyła się konferencja naukowa poświęcona przesłaniu Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Pokoju: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.
2018-01-17 10:45:25
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu o niebezpieczeństwie nacjonalizmu i pięknie patriotyzmu

„W przeciwieństwie do nacjonalizmu – patriotyzm jest postawą godną pielęgnowania” – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w słowie pt. „Nacjonalizm a patriotyzm”.