Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-07 15:07
nc / KAI

Bp Pindel prosi o modlitwę za hejterów

– Początek dramatu człowieka niepogodzonego z Bogiem zaczyna się w sercu – zwrócił uwagę bp Pindel, wskazując na ucznia Jezusa – Judasza, „pełnego pretensji, szukającego dziwnej sprawiedliwości”.

Autor/źródło: photogenica.pl, Paulina Michaud, licencja: Jak album

Bp Pindel prosząc o modlitwę za złorzeczących, piszących w internecie nienawistne komentarze, zwrócił uwagę, że wobec obecnej sytuacji zagrożenia można zachować się zupełnie inaczej. „Można szyć maseczki na przykład. Robią to siostry zakonne w Oświęcimiu, osoby prywatne, artyści. Różni ludzie chcą zapobiec temu, że może braknąć najprostszych maseczek” – podkreślił i zaapelował również o wyrozumiałość dla nauczycieli w obliczu nowych wyzwań, w jakich się obecnie znaleźli. „To zrozumiałe, że szkoła nie jest dobrze przygotowana do nowych form edukacji, nie ma opracowanych metod, rodzice też nie umieją pracować z dziećmi w domu” – zauważył. Zaznaczył, że „to nie jest czas, by przeklinać i źle życzyć, wypominać pojedyncze przypadki takiego czy innego ratownika czy lekarza”.

„Módlmy się o zwalczenie w sobie nienawiści, złości, co jest próbą odreagowania, przerzucenia na innych odpowiedzialności, a może jeszcze czymś innym. Módlmy się za takich, którzy inaczej nie umieją przeżywać tego trudnego czasu” – wezwał ordynariusz.

Komentując czytanie dnia z Ewangelii, opisującego namaszczenie Jezusa w Betanii, biskup zwrócił uwagę na ukryte intencje Judasza krytykującego marnotrawienie pieniędzy na cenne olejki, którymi Marta namaściła Pana.

„Są różne próby wytłumaczenia, dlaczego to Judasz zdradził Jezusa. Jedna z nich, mówi, że zawiódł się na Jezusie, bo nie spełnił jego oczekiwań jako Mesjasz. Ale są też tacy, którzy wskazują na Judasza jako prekursora tych rewolucjonistów, rozbójników, janosików chcących rozdawać, ale nie swoje” – dodał i zwrócił uwagę, że dramat Judasza, niepogodzonego z Bogiem i własnym życiem, ma swój początek w jego sercu.


rk / Bielsko - Biała

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-07 13:14:24
miniaturka

Zespół ds. Bioetycznych KEP o moralnych warunkach przydzielania środków ratunkowych

Kierując się ogólnymi zasadami personalistycznej etyki medycznej, Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych opracował wskazania dla pracowników służby zdrowia, leczących pacjentów chorych na COVID-19.
2020-04-07 13:24:42
miniaturka

ONZ: w walce z pandemią wskazuje na kluczową rolę w dostępie do aborcji

Według ONZ, aborcja jest „niezbędna”, by skutecznie walczyć z pandemią Covid-19. Katolicki instytut C-FAM ostrzegł jednocześnie przed proaborcyjną strategią WHO, w świetle której jedną z kluczowych usług medycznych w czasie epidemii koronawirusa jest zabijanie nienarodzonych dzieci.
2020-04-07 14:10:56
miniaturka

Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB

Dziś w nocy zmarł ks. prof. Wojciech Życiński SDB, ceniony mariolog, były dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i prorektor PAT.
2020-04-08 06:38:11
miniaturka

Paczki dla seniorów od legnickiej Caritas

Mimo trudności, jakie mamy, legnicka Caritas przygotuje 500 paczek dla seniorów.
2020-04-08 06:43:48
miniaturka

Katecheza liturgiczno-biblijna Biskupa legnickiego on line

Od kilku lat biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski prowadził cykl katechez wprowadzających w tajemnice Triduum Paschalnego. W tym roku była to katecheza on line.
2020-04-08 08:12:47
miniaturka

Liban niewypłacalny

W największych miastach Libanu trwają protesty społeczne związane z dramatyczną sytuacją ekonomiczną. Rząd tego bliskowschodniego kraju ogłosił, że nie jest w stanie wypełnić zobowiązań finansowych wobec zagranicznych wierzycieli.