Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-11 16:09
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Napierała odwiedził pacjentów w szpitalu w Pleszewie

- Ilekroć pochylacie się nad chorym człowiekiem pochylacie się nad Panem Jezusem, który w przedziwny sposób utożsamia się z chorym – mówił bp Stanisław Napierała w przeddzień Światowego Dnia Chorego w szpitalu w Pleszewie.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Biskup odprawił Mszę św. w intencji pacjentów i personelu pleszewskiego szpitala. Biskup kaliski senior wprowadził relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego i poświęcił odnowioną kaplicę szpitalną.

W homilii celebrans przypomniał, że 26 lat temu papież Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego.

Podkreślał, że Pan Jezus nie zostawia chorych w ich samotności. - Większość chorych idzie na spotkanie z Jezusem. Oni wiedzą, że Pan Jezus ich kocha i może ich uleczyć. Pan Jezus nie zostawia ich w tym co jest dla człowieka chorego najtrudniejsze, a mianowicie w ich samotności. Pan Jezus wchodzi w  samotność człowieka i daje mu odczuć swoją obecność. Są ludzie chorzy, którzy zmieniają swoją wizję świata, bo gdyby nie ta choroba nie spotkaliby Boga – powiedział bp Napierała.

Dziękował lekarzom i pielęgniarkom za opiekę nad chorymi. - Dzisiaj wyrażamy słowa wielkiej wdzięczności i uznania. Chcemy wam powiedzieć, że ilekroć pochylacie się nad chorym człowiekiem pochylacie się nad Panem Jezusem, który w przedziwny sposób utożsamia się z chorym. To Jemu pomagacie – stwierdził kaznodzieja.

Zaznaczył, że ostatecznym celem każdego człowieka jest niebo. – Dla każdego przychodzi bolesny czas rozstania, ale perspektywa nie jest beznadziejna, ona jest ku życiu, przechodzi się z tego życia na ziemi do życia wiecznego. To jest życie, którym żyje Bóg. To jest pełnia życia. Do tego życia nie ma dostępu cierpienie, smutek, ból, śmierć, bo to jest pełnia życia, to jest niebo. Wszyscy jesteśmy powołani do nieba. To życie na ziemi jest drogą, przygotowaniem do nieba. Wyjdźcie stąd podniesieni na duchu i umocnieni. Wszyscy idziemy ku życiu, idziemy ku niebu – przekonywał bp senior.

Wskazując na św. Maksymiliana Marię Kolbego zachęcał pacjentów i pracowników szpitala, aby tak jak on z Maryją szli przez życie.

Po Mszy św. biskup odwiedził pacjentów oddziału paliatywnego.

Wraz z bp. Stanisławem Napierałą modlili się: ks. kan. Tadeusz Pietrzak, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Pleszewie, ks. Marcin Jurga, kapelan szpitala w Pleszewie, prezes szpitala Tadeusz Stefaniak, siostry zakonne, personel i pacjenci szpitala.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Światowy Dzień Chorego, Bp Napierała, Pleszew, szpital, relikwie św. Maksymiliana Kolbe