Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-05-31 22:32
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Napierała: chcemy wprowadzać Jezusa w życie społeczne

- Jezu chcemy wprowadzać Cię w nasze życie społeczne, publiczne i wyznawać, że Ty jesteś naszym Panem - mówił bp Stanisław Napierała podczas uroczystości Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.

Autor/źródło: Rafał Rasiak

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach, której przewodniczył biskup kaliski senior Stanisław Napierała.

W homilii celebrans podkreślał, że uroczystość Bożego Ciała wyrasta z Wielkiego Czwartku, bo tam w wieczerniku Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i dla Najświętszego Sakramentu ustanowił kapłaństwo. - Cud Eucharystii to obecność Boga Jezusa Chrystusa z nami. To milcząca obecność, ale mówiąca, przyciągająca ludzi – powiedział bp Napierała.

Przekonywał, że Bóg jest potrzebny każdemu człowiekowi. - Potrzebny nam jesteś Panie. Co może człowiek uczynić bez Boga? Wielu ludziom wydaje się, że Bóg jest niepotrzebny, ale przyjdzie jakaś sytuacja, że człowiek doświadczy swojej słabości, kruchości i wtedy woła o pomoc, a równocześnie widzi, że nikt mu nie może pomóc, nawet nikt nie potrafi go zrozumieć, jest wtedy sam. Boże jesteś potrzebny każdemu, a może najwięcej tym, którym wydaje się, że jesteś im niepotrzebny – stwierdził biskup kaliski senior.

Ubolewał, że w Polsce nie ma zgody. – Panie Jezu jesteś potrzebny całej ludzkości, bo Ty jesteś tym, w którym wszystko znajduje wytłumaczenie. Bez Ciebie wszystko ginie w zamęcie, chaosie. Wszyscy jesteśmy ofiarami tego zamętu. Czy to jest mądre, żeby Polacy tak się kłócili? – powiedział kaznodzieja.

Prosił Polaków, aby zaprzestali sporów. - Gdyby zorganizować takie rekolekcje dla Polaków, a zwłaszcza dla tych, którym zostały powierzone rządy i Duch Święty sprawiłby, że ci ludzie zauważyliby po co są, po co została im powierzona ta władza? To oni zauważyliby, że ten spór to nie jest praca dla ojczyzny, dla Polski, dla wspólnego dobra. To jest może nieświadome, ale faktyczne uderzenie w Polskę, w dobro. Dzielenie jest zawsze dziełem szatana – podkreślił hierarcha.

Zachęcał wiernych, aby wprowadzili Boga w życie społeczne i publiczne. - Chcemy dzisiaj wykrzyczeć całą naszą wiarę, słabą, ułomną, ale prawdziwą. Pójdziemy i będziemy Jezusa wprowadzać w życie społeczne, życie publiczne, to będzie wyznanie wiary, a równocześnie uznanie prawdy, że Ty jesteś Królem Wszechświata. Jezu wprowadzamy Cię w nasze życie społeczne, publiczne i wyznajemy, że Ty jesteś naszym Panem. Gdzie jest Bóg tam jest prawdziwa radość, tam jest prawdziwe szczęście, tam jest zaczątek uczestniczenia w życiu wiecznym – wskazywał bp Napierała.

Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, którą prowadził bp Stanisław Napierała. Przy czwartym ołtarzu, na skrzyżowaniu ulic, biskup udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Wraz z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą modlili się: ks. kan. Zbigniew Króczyński, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach, ks. prał. senior Edward Wawrzyniak, były proboszcz nowoskalmierzyckiej parafii, ks. kan. senior Stanisław Kraska, ks. kan. Eugeniusz Synowiec, dyrektor ekonomiczny kaliskiego seminarium i kapelan biskupa, ks. Łukasz Rau, wikariusz parafii.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: procesja, Bp Napierała, Nowe Skalmierzyce, Boże Ciało