Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-17 10:00
mk / BP KEP

Bp Miziński: Spróbujmy odsunąć się od zgiełku i znaleźć więcej czasu na modlitwę

Sekretarz generalny Episkopatu zachęcił do udziału w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach wielkopostnych, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i ograniczeń w czasie pandemii. „Nie zapominajmy o konkretnych czynach miłości” – przypomniał bp Artur G. Miziński.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Zauważył, że w tym roku będziemy przeżywać Wielki Post ponownie w atmosferze ograniczeń związanych z pandemią. „Mimo tej trudnej sytuacji zachęcam wszystkich do owocnego wykorzystania tego czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział.

Bp Miziński przypomniał, że w Wielkim Poście jesteśmy zaproszeni „do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i bezwarunkową miłością Boga do człowieka” oraz do „wyciszenia się i częstszej, głębszej modlitwy, do udziału w nabożeństwach charakterystycznych dla tego okresu”.

„W Wielkim Poście spróbujmy odsunąć się od zgiełku i znaleźć więcej czasu na modlitwę, rozważania, ćwiczenia duchowe. Modlitwa otwiera nasze serce na głos Boga, na Prawdę, jaką objawia nam Bóg o Sobie, o człowieku w Piśmie Świętym” – zauważył bp Miziński. Zachęcił również wiernych do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w rekolekcjach wielkopostnych, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i ograniczeń w czasie pandemii.

„W Wielkim Poście nie zapominajmy o konkretnych czynach miłości, miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, wobec potrzebujących, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, kiedy wielu ludzi doświadcza cierpienia, opuszczenia, lęku, samotności” – powiedział bp Miziński.

„Zapraszam serdecznie wszystkich do skorzystania ze zbliżającego się czasu i owocnego przeżywania Wielkiego Postu, abyśmy z wiarą i prawdziwą nadzieją weszli w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-16 16:21:39
miniaturka

Papież w niemieckiej Drodze Synodalnej dostrzega zagrożenie dla jedności Kościoła

Jak uważa niemiecki jezuita ks. Bernd Hagenkord, Papież Franciszek z niepokojem patrzy na to, co dzieje się w Niemczech w związku z tzw. Drogą Synodalną. Jest ona zarzewiem potencjalnych głębokich podziałów w Kościele
2021-02-17 08:46:28
miniaturka

W sekcji zwłok pana Sławomira z Plymouth weźmie udział polski lekarz

Siostra mężczyzny, któremu angielski szpital w styczniu odłączył wodę i pożywienie, poinformowała, że sekcja zwłok jej brata jest zaplanowana na czwartek. „Polska wyśle patologa, który poleci do Anglii. Dziękuję wszystkim za pomoc!” – napisała.
2021-02-17 09:48:55
miniaturka

Bp Lechowicz na Wielki Post: Warto zaprzyjaźnić się ze Słowem Bożym

"W Środę Popielcową czytamy Ewangelię w której Jezus zwraca uwagę na trzy sposoby przeżywania tego czasu: modlitwę, post i jałmużnę, to są trzy podstawowe środki rozwoju duchowego człowieka" - mówi w Rozmowach Stacji7 bp Wiesław Lechowicz. Dobrym sposobem na przeżywanie tego czasu jest też czytanie Pisma Świętego. Osobiście radziłbym, żeby zaprzyjaźnić się ze Słowem Bożym, bo Biblia zawiera takie słowa, które są słowami życia.
2021-02-17 10:20:29
miniaturka

Papież na Wielki Post: W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę

W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie – napisał papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021. Papież przypomina, że post, modlitwa oraz jałmużna są warunkami i znakami nawrócenia.
2021-02-17 10:22:31
miniaturka

Belgia: biskupi apelują o otwarcie wszystkich kościołów i kaplic

Belgijscy biskupi apelują o szczególną mobilizację na Środę Popielcową. Tamtejszy Kościół jest już wycieńczony drakońskimi obostrzeniami sanitarnymi, które od roku dławią życie wspólnot parafialnych.
2021-02-17 10:32:18
miniaturka

Ożywienie w Hiszpanii nastąpi dopiero latem

Czarny rok dla turystyki – udział w PKB spadł z 12,4% do 4,3%, czyli o jedną trzecią, do poziomu sprzed 20 lat. W 2020 roku obroty zmniejszyły się o 106 mld euro (spadek o prawie 70% w porównaniu z rokiem 2019). Oznacza to, że turystyka przestała już być motorem hiszpańskiej gospodarki.