Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-12 18:17
nc

Bp Kiciński: módlmy się o zahamowanie ekspansji koronawirusa

Wielki Post to czas modlitwy i ascezy. Biskup Jacek Kiciński CMF zaapelował do osób konsekrowanych o jeszcze więcej modlitwy, aby uprosić powstrzymanie epidemii.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP prosi wszystkie osoby konsekrowane w Polsce, aby w czasie Wielkiego Postu jeszcze więcej czasu poświęciły modlitwie. Szczególną przyczyną tego apelu jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Hierarcha zauważa, że choroba dotyka nie tylko ciał, ale i ludzkich dusz, wywołując pandemię innego rodzaju - pandemię strachu. Na ten czas biskup Kiciński poleca adorację Najświętszego Sakramentu, częsty śpiew suplikacji oraz zawierzenie wszystkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi, św. Józefowi i Świętym Patronom wspólnot osób konsekrowanych.

Biskup pomocniczy wrocławski przypomina również, że Wielki Post jest okazją do „postu i uczynków miłosierdzia zarówno co do ciała, jak i ducha”.

Za: Sekretarz KWPZM

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-12 13:59:01
miniaturka

Rada Stała Episkopatu zaleca w kościołach środki ostrożności dot. koronawirusa

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie do 29 marca dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla niektórych osób. Szczegół
2020-03-12 14:42:51
miniaturka

Rada Stała KEP: higiena i spowiedź

Możliwość nawiedzania kościołów, adoracji i spowiedzi, a także odroczenie bierzmowań oraz rekolekcji - to niektóre zalecenia biskupów skierowane do wspólnot wiernych.
2020-03-12 15:02:10
miniaturka

Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II - odwołana

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem zostaje odwołana Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – zdecydowała w czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.
2020-03-12 16:27:49
miniaturka

Abp Gądecki wydał dekret w związku z epidemią koronawirusa

Abp Stanisław Gądecki przyjął za obowiązujące w archidiecezji poznańskiej zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tym samym udzielił dyspensy od niedzielnej Mszy św. osobom, o których mowa w rekomendacjach Rady.
2020-03-12 17:33:50
miniaturka

Legnica: Biskup odwołał wydarzenia diecezjalne

Biskup Zbigniew Kiernikowski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń o charakterze diecezjalnym.
2020-03-13 08:09:36
miniaturka

Australia: Sąd Najwyższy odroczył decyzję w sprawie kard. Pella

Sąd Najwyższy w Australii rozpatruje sprawę kard. Georga Pella, skazanego na 6 lat więzienia za molestowanie dwóch chórzystów w 1996 r.