Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-15 19:05
AC / ks. is / KAI

Bp Kasyna: niech Chrystus w czasie epidemii pomoże w dojrzewaniu do miłości Boga

Podczas Mszy św. celebrowanej w niedzielę 15 marca w kaplicy domu biskupiego w Pelplinie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna apelował o dzielenie się wiarą i podjęcie wysiłku „w pełniejszym dojrzewaniu do miłości Boga i bliźnich”.

Autor/źródło: flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Msza św. transmitowana przez diecezjalne Radio Głos a także na Facebooku i YouTube była sprawowana w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15 w związku z pandemią koronawirusa.

We wstępie do liturgii biskup pelpliński podkreślił, że Msza św. jest celebrowana, „żeby epidemia nie nabrała większego zasięgu”. Hierarcha podkreślił, że modli się w intencji chorych, w intencji osób samotnych a także w intencji wszystkich służb zaangażowanych w obecną sytuację i pomagających chorym i osobom zagrożonym wirusem.

W homilii bp Kasyna zachęcał, aby w tych trudnych warunkach dzielić się „darem wiary”. „Dziś zapewne jest to trochę utrudnione, ale nie niemożliwe, choćby poprzez modlitwę, również wspólnotową całej rodziny, zwłaszcza wieczorną; może rodzinne nabożeństwo drogi krzyżowej lub śpiew Gorzkich Żali, różaniec” - kontynuował.

W nawiązaniu do obecnej sytuacji kaznodzieja apelował o realizowanie przykazania miłości bliźniego: „Mamy również szansę, by dostrzec drugiego człowieka, sąsiada, który może potrzebuje naszej pomocy, albowiem zbyt trudno jest mu dokonać zakupów, wynieść śmieci, coś załatwić”.

Kończąc homilię bp Kasyna prosił: „Niech Chrystus, którego usiłujemy spotkać w Ewangelii, w tajemnicy śmierci, cierpienia, w dzisiejszym spotkaniu u źródeł wody żywej, będzie naszym wsparciem i mocą w codzienności, w tym czasie epidemii, w coraz pełniejszym dojrzewaniu do miłości Boga i bliźnich”.

Na zakończenie Mszy św. bp Kasyna dodał: „Odprawmy sobie każdy z nas rekolekcje, trochę inaczej niż zwykle, ale może jeszcze bardziej głęboko, wewnętrznie i duchowo”.

ks. is / Pelplin


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Chrystus, Pelplin, epidemia, bp Ryszard Kasyna, miłość Boga, koronawirus, pandemia, dojrzewanie