Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-30 13:37
S. Zielińska / KAI

Bp Kamiński: Małżeństwo jest powołaniem królewskim

Małżeństwo jest powołaniem królewskim - powiedział bp Romuald Kamiński. Zwrócił jednocześnie uwagę, że bez świętych rodzin nie będzie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Autor/źródło: photogenica.pl

Uroczystą mszą św. pod przewodnictwem bp warszawsko-praskiego zakończyła się X Pielgrzymka Piesza z Warszawa do ‘Domu św. Faustyny’ w Ostrówku, gdzie Helena Kowalska przygotowywała się do wstąpienia do zgromadzenia. W tym roku pątnikom przyświecały słowa św. Stanisława Kostki "Nie chcę życia byle jakiego...". Pielgrzymka była piątym rokiem nowenny o powołania do służby w Kościele.

W homilii bp Kamiński przestrzegł przed zbytnim opieraniem się w życiu na ludzkich możliwościach, strategiach i kalkulacjach. - Źródłem prawdziwej mądrości jest Bóg. Jemu Jego Mocy trzeba nam zawierzyć i u Niego szukać światła w pojawiających się trudnościach - mówił duchowny zachęcając wiernych do kontemplacji Bożego Słowa. - Czytanie Pisma Świętego nie jest tylko kwestią dokształcania się w wiedzy z zakresu biblistyki. Słuchając Słów Pańskich mamy czerpać Bożą mądrość, która jest drogowskazem w naszej codzienności - powiedział biskup warszawsko-praski przekonując, że mocą Chrystusa człowiek może zrobić wiele więcej niż nawet największe umysły czy zaradni ludzie.

Nawiązując do historii Domu Św. Faustyny w Ostrówku u państwa Lipszyców, bp Kamiński podkreślił wartość powołania do małżeństwa nazywając je drogą królewską. - Bóg powierzył swojego Syna Maryi i Józefowi pokazując tym samym nam jak ważne i cenne w jego oczach jest powołanie do życia w rodzinie - wskazywał. Ubolewał też, że wielu ludzi nie podejmuje wysiłku przygotowania się do tej drogi życia. - Kiedy chodzi o zdobycie zawodu, pracy czy innego zaangażowania, podejmujemy trud by spełnić stawiane nam oczekiwania. Tymczasem kiedy chodzi o małżeństwo wielu mówi, że nie ma czasu odkładając to na później. W konsekwencji na tym odcinku najważniejszej naszej misji w życiu tak kiepsko nam idzie - zwrócił uwagę duchowny.

Podkreślił, że wybór drogi życia to dopiero początek troski o powołanie. - By pozostać wiernym Bogu i należycie zrealizować swoje posłannictwo trzeba cały czas się modlić - zachęcał bp Kamiński.

W tym roku w X Pielgrzymce Pieszej z Warszawa do ‘Domu św. Faustyny’ w Ostrówku wzięło udział ok. 400 pątników.

Wychodząc z kościoła Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w ciągu dwóch dni mieli oni do pokonania ok. 45 km.

Po drodze nawiedzili min. Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej, Katedrę Warszawsko-Praska, oraz Bazylikę Świętej Trójcy w Kobyłce.

mag / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi: