Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-02-10 12:30
ek / episkopat.pl

Bp Kamiński: Kościół zachęca do wolontariatu i bezinteresownej miłości

Z okazji 27. Światowego Dnia Chorego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie mszę świętą sprawował i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Autor/źródło: BP KEP/Flickr/licencja: CC BY-SA

„Na drodze naszego powołania zawsze obecny jest drugi człowiek” – mówił bp Kamiński w niedzielę, 10 lutego, w w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Podkreślił, że służebność wobec chorych i potrzebujących stanowi istotną część naszego życiowego powołania. Zachęcał, byśmy dobrze to zrozumieli i wypełnili zadanie bycia Dobrym Samarytaninem. Podkreślał też, że przylgnięcie do krzyża otwiera nam drogę do zwycięstwa w każdej życiowej próbie. 

W swojej homilii bp Kamiński nawiązywał do orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Chorego i podkreślił rolę wolontariuszy oraz bezinteresownego daru z siebie. „Kościół zachęca w dniu dzisiejszym do wolontariatu i bezinteresownej miłości” – powiedział.

Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia zwrócił uwagę na miejsca, gdzie przebywają chorzy: szpitale i domy. „Ważne jest, że w chwilach różnych naszych słabości mamy osoby, dzięki którym nasze życie mimo ciężaru dolegliwości nabiera blasku” – powiedział. Na zakończenie homilii zawierzył obchody Światowego Dnia Chorego Matce Bożej.

Msza św. była transmitowana przez Program Pierwszy Polskiego Radia.

Homilii można wysłuchać na stronie episkopat.pl.

BP KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Bp Romuald Kamiński, Światowy Dzień Chorego, duszpasterstwo służby zdrowia