Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-03-04 13:51
AC / KAI

Bp Kamiński do rodziców: pomóżcie dzieciom odkryć Boga

Jeśli doprowadzimy dzieci do Boga, to będą umiały właściwie pokierować swoim życiem, będą umiały kochać drugiego człowieka - przekonywał bp Romuald Kamiński.

Autor/źródło: Photogenica.pl, Kablonk

W sobotę wieczorem peregrynująca po diecezji warszawsko-praskiej kopia Jasnogórskiego Wizerunku przybyła do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.

Nawiązując w homilii do wydarzeń roku 1956, bp Kamiński podkreślił, że Maryja jest nie tylko Królową narodu, ale przede wszystkim jego Matką. - Z pragnienia Polaków wyrażonego wówczas na Jasnej Górze, kiedy wołali o obecność Maryi pośród swojego ludu - tam gdzie on pracuje, gdzie mieszka, gdzie żyje, zrodziła się cała idea peregrynacji kopii Cudownego Obrazu - zwrócił uwagę hierarcha.

Przekonywał, że cześć oddawana Maryi jest wyrazem uznania i chwały dla Jezusa Chrystusa. - Najważniejszym zadaniem Matki Bożej jest pomoc ludziom na drodze do nieba. Z wysokości Krzyża Chrystus dał Ją Janowi, a poprzez niego nam jako naszą Nauczycielkę, Przewodniczkę, Pośredniczkę wszelkich łask oraz Współodkupicielkę - mówił kaznodzieja.

Biskup warszawsko-praski zaapelował do rodziców, by wychowując swoje dzieci przede wszystkim prowadzili je do Boga. - Młody człowiek wymaga ogromnej troski, trzeba go bowiem wykształcić, stąd zajęcia z języka angielskiego, pływalnia i sto piętnaście innych zadań, a później trzeba mu pomóc znaleźć pracę - mówił biskup.

Przyznał, że to wszystko to ważne kwestie, jednak fundamentem powinno być ukazanie mu drogi do Boga. - Ukochawszy Chrystusa będzie on również umiał miłować drugiego człowieka - w tym zarówno swoich rodziców, jak i swoją przyszłą rodzinę - przekonywał bp Kamiński.

Zachęcał również wiernych, aby czas nawiedzenia Maryi w kopii cudownego obrazu był okazją do pogłębienia relacji z Bogiem m.in. przez trwanie w ciszy na modlitwie oraz wsłuchiwanie się w Boże Słowa.

Kopia Jasnogórskiego Wizerunku peregrynuje po diecezji warszawsko-praskiej od 2 września 2017 r. Uroczyste zakończenie nawiedzenia nastąpi 16 czerwca w kościele Najczystszego Serca Maryi.

mag / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, rodzina, rodzice, dzieci, Bp Romuald Kamiński