Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-15 17:36
AC / eb / KAI

Bp Jeż: nie jesteśmy sami! Chrystus jest naszą nadzieją!

Nie jesteśmy sami - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

W Eucharystii - zgodnie w wytycznymi - uczestniczyło do pięćdziesięciu osób. Liturgia była transmitowana przez diecezjalne radio RDN oraz w internecie.

„Jesteśmy świątynią Trójcy Przenajświętszej, nawet w zamknięciu, w samotności w swoim mieszkaniu, zawsze w nas rozgrywa się wielka tajemnica wiary. Chrystus jest naszą nadzieją, dzięki Niemu możemy wejść w głębokie relacje z innymi osobami” - podkreślił biskup.

Nawiązując do pandemii koronawirusa, biskup mówił, że w tej sytuacji można dostrzec, co w naszym życiu jest drugorzędne, zbyteczne, niepotrzebne, a absorbowało całe nasze życie, a także co jest najważniejsze oraz decyduje o sensie i przyszłości naszego życia.

- Wykorzystajmy tę trudną sytuację także jako czas rekolekcji - zaapelował.

„Niech ten czas służy wzmożonej modlitwie, przemyśleniu najważniejszych spraw, zobaczeniu kruchości naszych ludzkich światów, w których jednak zawsze możemy doświadczyć bliskości Boga, pogłębić naszą osobistą relacje z Nim. Niech ta sytuacja zbliży także nas do siebie. Bądźmy dla siebie podporą, nieśmy wzajemną pomoc, pokrzepiajmy się życzliwością i dobrocią” - dodał biskup.

W diecezji tarnowskiej duchowni i osoby życia konsekrowanego będą każdego dnia o godz. 20.30 odmawiać różaniec o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zachęca wszystkich wiernych świeckich, aby w łączności z duchownymi modlili się w tych intencjach.

eb / Tarnów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Msza święta, modlitwa, Diecezja tarnowska, Bp Andrzej Jeż, Tarnów, Jezus, epidemia, koronawirus, pandemia