Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-09 23:03
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak: Jezus staje się przewodnikiem po drogach moralności ludzi

- Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. Jezus staje się też przewodnikiem po drogach moralności ludzi – mówił bp Edward Janiak podczas dorocznego spotkania z kolejarzami z diecezji kaliskiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Spotkanie opłatkowe poprzedziła Msza św. w kościele św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

W homilii celebrans wskazywał, że Jezus jest przewodnikiem na ścieżkach wiary. - Ta droga, którą prowadzi Jezus to droga do zbawienia, do osiągnięcia celu. Jezus staje się przewodnikiem po drogach moralności ludzi. Pod przewodnictwem Jezusa każdy jest równy, ma tę samą godność – powiedział bp Janiak.

Podkreślał, że prawda przekazana przez Jezusa mówi, że można być bogatym przed Bogiem, bez względu na to co się posiada, przez swoją postawę, zachowanie, życzliwość. - To nas zobowiązuje jako ludzi wiary. Każdy z nas ma do spełnienia określone zadania po to, aby być bogatym przed Bogiem w dobre uczynki – przekonywał hierarcha.

Życzył pracownikom kolei, aby kochali swoją ojczyznę. - Niech ten Nowy Rok, który w naszej diecezji przeżywamy pod patronatem św. Józefa, upływa w zdrowiu, przyjaźni z bliskimi i trosce o ojczyznę, której na imię mała ojczyzna, a to jest wasz Ostrów. Kto nie kocha małej ojczyzny, gdzie mieszka nie kocha Polski. Miłość do małej ojczyzny przeobraża się w miłość do Polski. Chociaż jesteśmy w Europie to naszym świętym obowiązkiem jest kochać ziemię ojczystą – stwierdził kaznodzieja.

Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak przełamał się opłatkiem z kolejarzami i parafianami.Życzenia przedstawicielom służb kolei złożył również ks. kan. Jacek Kita, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła i diecezjalny duszpasterz kolejarzy.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy