Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-03 18:24
ek / KAI

Bp Jamrozek: Duch Święty pokieruje nas do ludzi, którzy potrzebują pomocy

Przemyski biskup pomocniczy sprawował w sobotę Mszę św. dla uczestników VIII Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC0

Dwudniowe spotkanie odbywa się w hali MOSiR w Krośnie i zgromadziło ponad 2 tysiące osób. Przyświeca mu hasło: „Maryja przynosi Ducha”.

Bp Stanisław Jamrozek w homilii zwrócił uwagę na potrzebę pokory, a człowiek pokorny – jak tłumaczył – to ten, który „pragnie ostatniego miejsca, czyli nie tego, żeby go wszędzie widziano i wszędzie o nim mówiono, bo siedząc w ostatnim miejscu, on jest najbardziej zauważany przez Pana”. – Jeśli będzie wypełniał Boża wolę i nie będzie się wynosił nad innych, Pan go posadzi na pierwszym miejscu – zaznaczył kaznodzieja. 

Bp Jamrozek podkreślił, że tylko człowiek pokorny będzie napełniony Duchem Świętym. – Bo Duch Święty zstępuje do serc tych, którzy wiedzą, że jeszcze bardzo wiele im brakuje i są otwarci i gotowi przyjąć wszystko, co Pan Bóg obiecuje. Kiedy otwieramy nasze serca, one zostaną napełnione obecnością Ducha Świętego i Jego owoce, charyzmaty będą bardzo mocno w nas obecne. Kiedy będę napełniony Duchem Świętym, będę mógł Go zanieść tym, którzy obok mnie żyją, bo zaniosę tam radość, nadzieję i miłość, których świat bardzo potrzebuje – mówił. 

Bp Jamrozek zwrócił uwagę, że to Maryja wyprasza nam Ducha Świętego. Przypomniał, że po wniebowstąpieniu Jezusa, uczniowie nie idą od razu głosić Ewangelii, ale trwają na modlitwie o Ducha. Jak podkreślił, była to modlitwa wytrwała i jednomyślna. – Nie mogę iść do ludzi, jeśli nie będzie to poprzedzone moją modlitwą, jeśli nie będę się wsłuchiwał w słowo Pana. Bo On mi pokaże co mam zrobić i w jaki sposób. Będzie mi pomagał, pouczał mnie i kierował moje drogi wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy – mówił. 

Wyznał, że kiedyś jadąc samochodem do rodziny, poczuł przynaglenie, żeby zjechać z drogi i odwiedzić chorego kapłana. – Musiałem się cofnąć i nadrobić sporo kilometrów, ale to przynaglenie było bardzo mocne. Pojechałem, pomodliliśmy się, a za godzinę dostaję telefon, że on zmarł – wspominał.. – To pokazuje, że Pan Bóg nas kieruje wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni i jeśli będziemy otwarci na natchnienia Ducha Świętego, to On będzie nam towarzyszył i posyłał nas wszędzie tam, gdzie pragnie Bóg – stwierdził. 

VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne odbywa się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Na jego program składają się modlitwy, konferencje i Msze św. Rekolekcje prowadzi zespół Mocni w Duchu i o. Paweł Sawiak.

Organizatorami Forum są: parafia św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie oraz Odnowa w Duchu Świętym archidiecezji przemyskiej. 

pab / Krosno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-03 17:41:57
miniaturka

Abp Budzik do harcerzy: prawdziwa wielkość to zapominanie o sobie

Metropolita lubelski przewodniczył w lubelskiej archikatedrze Eucharystii z okazji 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. To właśnie w Lublinie w 1918 r. powstała pierwsza ogólnopolska organizacja harcerska.
2018-11-03 18:04:52
miniaturka

Beatyfikacja Clelii Merloni: jej życie stało się modlitwą.

W centrum jej wiary znajdował się zawsze Chrystus, spotykany przede wszystkim w tajemnicy Eucharystii. Była zakonnicą zorientowaną całkowicie i wyłącznie na Boga. Jej mottem były słowa: „Tylko Bóg”.
2018-11-03 18:21:00
miniaturka

Asia Bibi nie może opuścić Pakistanu

Pomimo tego, że decyzją Sądu Najwyższego Pakistanu została w minioną środę uznana za niewinną, Asia Bibi wciąż pozostaje więźniem w Pakistanie.
2018-11-04 07:30:36
miniaturka

Koptowie po zamachu: krew męczenników wstawia się za nami

W Egipcie znowu polała się krew chrześcijańskich Koptów. 7 osób zabitych i 14 rannych to wstępny bilans piątkowego ataku na pielgrzymów udających się autobusem do klasztoru św. Samuela, wyznawcy.
2018-11-04 08:05:30
miniaturka
play

V Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych

W Kościele Mariackim odprawiona została wczoraj wypominkowa Msza św., którą poprzedził Przemarsz Wyklętych. Homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski.
2018-11-04 08:38:02
miniaturka

Konkurs, który uratował dziecko

- Pewna mama obejrzała nasz film w internecie. Potem powiedziała, że ocalił jej dziecko – mówią laureaci młodzieżowego konkursu pro-life, na który do tej pory nadesłano aż 20 tysięcy prac!