Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-17 08:46
AC / Krzysztof Bronk

Bp Hinder: moi wierni wyprosili sobie wizytę Papieża w Emiratach

Katolików nie jest tam mało, bo około miliona na 9 milionów mieszkańców Emiratów Arabskich, wszyscy jednak są zarobkowymi migrantami, którzy nie mają tam w zasadzie żadnych praw.

Autor/źródło: Pixabay, strecosa, licencja: CC0

Wizyta Papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie miała charakter przede wszystkim międzyreligijny. To jest jej główny cel, bo taki był zamysł księcia następcy tronu, który nie tylko zaprosił Papieża, ale jest też głównym organizatorem jego pobytu w tym kraju – powiedział bp Paul Hinder, który jest zwierzchnikiem wspólnoty katolickiej w tym regionie świata. Katolików nie jest tam mało, bo około miliona na 9 milionów mieszkańców Emiratów Arabskich, wszyscy jednak są zarobkowymi migrantami, którzy nie mają tam w zasadzie żadnych praw. Franciszek spotka się z nimi ostatniego dnia swej wizyty.

Bp Hinder zwraca uwagę na historyczny charakter tej podróży apostolskiej. Nie istnieją żadne źródła, które wskazywałyby, że jakikolwiek inny papież był w przeszłości na Półwyspie Arabskim. Szwajcarski biskup misyjny przyznaje, że dla świata ogłoszenie papieskiej wizyty w Emiratach było zaskoczeniem. Moi wierni czekali jednak na nią od dawna – dodaje bp Hinder.

Bp Hinder: Obawiam się, że nie wszyscy spotkają się z Papieżem

- Entuzjazm naszych wiernych jest ogromny. Wielkie są też ich oczekiwania, bo oni spodziewali się tej wizyty. Tyle razy pytali się mnie, kiedy Papież do nas przyjedzie. Teraz poważnie się obawiam, że niektórzy mogą być zawiedzeni, bo wiadomo, że nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem, musimy uszanować istniejące tu ograniczenia. My robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak największa liczba wiernych mogła w jakiś sposób wziąć udział w tych wydarzeniach. Wiem, że wielu już wzięło urlop na czas papieskiej wizyty. Traktujemy to wydarzenie nie tylko jako możliwość spotkania z Papieżem, ale również jako okazję do pogłębienia naszej wiary, bo entuzjazm jest wielki, jest niczym święty ogień, który płonie w naszej wspólnocie. Chcemy to wykorzystać, aby umocnić jedność naszej wspólnoty, a zarazem otworzyć się również na wyznawców innych religii, pośród których żyjemy tu na co dzień w kontekście Półwyspu Arabskiego.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-16 17:58:50
miniaturka

Abp Szewczuk: historyczny moment dla chrześcijan Ukrainy

"Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem historycznym dla chrześcijan Ukrainy, pozwólcie mi serdecznie pogratulować naszym braciom prawosławnym Soboru Zjednoczeniowego" - powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.
2018-12-16 21:50:18
miniaturka

Bp Janiak: adwentowa radość płynie z czynienia ludziom dobra

- Adwentowa radość płynie z czynienia ludziom dobra. Jest to radość dawania, poświęcenia, służby drugiemu człowiekowi – mówił biskup kaliski Edward Janiak do członków wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel.
2018-12-17 08:12:39
miniaturka

Łotysze jadą do Panamy

Coraz bliżej do kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na spotkanie w Ameryce wybierają się także młodzi Łotysze.
2018-12-17 09:21:38
miniaturka

Chrześcijanie chcą pozostać w Iraku

Chrześcijanie z Równiny Niniwy nie mają zamiaru opuszczać swojej ziemi. Chcą pozostać na miejscu i być częścią społeczeństwa, wnosząc wkład w jego odbudowę.
2018-12-17 09:49:32
miniaturka

Tak, POMAGAM! XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności zakończona!

Ponad 27 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej podczas ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!” na terenie diecezji siedleckiej w dniach 7-8 grudnia 2018r. Zakończona sukcesem akcja połączyła siły wolontariuszy, sklepów i darczyńców.
2018-12-17 10:24:27
miniaturka
play

Święta z Ubogimi 2018

Ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy, z którymi Wspólnota Sant’Egidio spotyka się przez cały rok na ulicach stolicy 25 grudnia weźmie udział w uroczystym obiedzie bożonarodzeniowym.