Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-18 10:44
Anna Bajon

Bp Guzdek przewodniczył Mszy św. dla stołecznych policjantów

Biskup Józef Guzdek, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Policji przewodniczył w warszawskiej Bazylice św. Krzyża Mszy św. w intencji funkcjonariuszy stołecznego garnizonu.

Autor/źródło: Pixabay, vixrealitum, licencja: CC0

W homilii życzył policjantom „sił i determinacji, aby skutecznie przeciwdziałać i zwalczać każdy przejaw zła i niesprawiedliwości”. W południe w Łazienkach Królewskich odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie. Polska policja obchodzi w tym roku stulecie istnienia.

Zdaniem bp. Guzdka ciesząc się dziś wolnością i niepodległym państwem musimy docenić poczucie bezpieczeństwa, a także dostrzec ludzi, którzy za tym stoją. – Na wielki szacunek, uznanie i wdzięczność zasługują kobiety i mężczyźni noszący policyjne mundury, którzy świadomie, zgodnie z rotą ślubowania decydują się „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Każdy policjant „rozumie”, że należy być czujnym i nie można pozwolić, aby zły człowiek niszczył ten wielki skarb, jakim jest państwo prawa i bezpieczeństwo jego obywateli – powiedział.

Eucharystię z bp. Guzdkiem koncelebrowali kapelani policji.  We Mszy św. uczestniczyli funkcjonariusze warszawskiej policji z komendantem stołecznym nadinsp. Pawłem Dobrodziejem. Obecni byli także komendanci policji z zagranicy m.in. z Litwy i Słowacji. Po zakończeniu Mszy św. w Łazienkach Królewskich odbył się apel, podczas którego wręczono odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie policyjne.

/Krzysztof Stępkowski - ordynariat.wp.mil.pl/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-07-18 09:39:51
miniaturka

Pakistan: zabito chrześcijankę, nie chciała przejść na islam

W Fajsalabadzie, mieście położonym na wschodzie Pakistanu, muzułmanin zamordował chrześcijankę, gdyż nie chciała przejść na islam i wyjść za niego za mąż. 30-letnia pielęgniarka Saima Sardar została zabita w czasie pracy w szpitalu.
2019-07-18 09:53:49
miniaturka

Taizé: od 25 lat wspólnotę braci wspierają siostry urszulanki

Od ćwierć wieku pracują na wzgórzu w Taizé siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Za ich posługę podziękował im przeor wspólnoty, brat Alois. Swoją wdzięczność każdego tygodnia wyraża też młodzież, z którą pracują siostry.
2019-07-18 10:06:42
miniaturka

Hiszpania: 18 mln euro na misje

Ponad 18 mln euro zebrały Papieskie Dzieła Misyjne w Hiszpanii w 2018 r. Blisko połowa tej kwoty pochodzi z parafii.
2019-07-18 11:55:07
miniaturka
play

Przewodniczący łódzkiego oddziału PRE o Ekumenicznej Szkole Biblijnej

O najnowszym projekcie Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, którym będzie od października Ekumeniczna Szkoła Biblijna, opowiada portalowi Archidiecezja Łódzka ks. Semko Koroza – proboszcz parafii Ewangelicko – Reformowanej.
2019-07-18 11:59:31
miniaturka

Abp Hoser: Medjugorie - fenomen duchowy, który wciąż się rozwija

- Medjugorie są to przede wszystkim ludzie, którzy tu przyjeżdżają, którzy się tu modlą, tutaj się przemieniają, stąd wyjeżdżają do swoich krajów i tam niosą ducha Ewangelii – tłumaczy abp Henryk Hoser, specjalny wizytator apostolski w Medjugorie.
2019-07-18 12:19:30
miniaturka

Potrzebujemy upadku żelaznej kurtyny prześladowań religijnych

W Waszyngtonie trwa konferencja o wolności religijnej. Ponad tysiąc osób z całego świata zastanawia się jak zmienić los 80 proc. populacji świata, która żyje na terenach, gdzie wolność praktykowania swojej religii jest łamana.