Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-20 12:10
AC / ako / KAI

Bp Dec: odmawianie różańca jest potrzebne, by zwyciężyć zło

- Pamiętajmy o nabożeństwach różańcowych - zachęcał bp Ignacy Dec w Świdnicy, gdzie odbyły się coroczne obchody związane z upamiętnieniem św. Jana Pawła II, patrona miasta.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Odmawianie różańca jest bardzo potrzebne, by zwyciężyć zło, które ciągle jest obecne i ciągle jest dla nas zagrożeniem. Matka Boża w Fatimie i w innych miejscach przypominała o wartości wspólnej modlitwy różańcowej. Bardzo cieszy widok ludzi modlących się wspólnie na różańcu. Przyłączajmy się do tych ludzi, którzy wspólnie modlą się na różańcu. Pamiętajmy o nabożeństwach różańcowych - zachęcał bp Ignacy Dec w Świdnicy, gdzie odbyły się coroczne obchody związane z upamiętnieniem św. Jana Pawła II, patrona miasta.

W sobotę ulicami Świdnicy przeszła procesja różańcowa sprzed sanktuarium św. Józefa na plac przed katedrą przy pomniku św. Jana Pawła II.

Na zakończenie procesji różańcowej bp Ignacy Dec przypomniał słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: “Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).

- Bądźmy przygotowani na starcie dobra ze złem, na starcie prawdy z fałszem. W 35. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki wracamy do Jego nauczania i świadectwa życia. W dzień swojej śmierci powiedział: „Obowiązkiem chrześcijanina jest stać przy prawdzie, chociażby miała ona wiele kosztować” - mówił biskup.

Przypomniał również nauczanie św. Jana Pawła II dotyczące obrony życia. - Papież przypominał, że obrona życia to nie jest sprawa światopoglądu, sprawa religijna, ale to jest sprawa fundamentalna. Nazwał cywilizację, która jest przeciw życiu cywilizacją barbarzyńską. Słowa papieża są wciąż aktualne - mówił bp Ignacy Dec.

W nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa udział wzięły siostry zakonne, księża, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz mieszkańcy miasta.

Świdnica była pierwszym miastem w Polsce, którego patronem został polski papież. Błogosławiony, obecnie święty Jan Paweł II został oficjalnie ogłoszony patronem Świdnicy w maju 2012 r.

ako / Świdnica

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-19 19:00:36
miniaturka

70. urodziny abp. Stanisława Gądeckiego

„Abp Gądecki jest też człowiekiem dialogu i kompromisu” – powiedział w rozmowie z KAI prof. Jan Węglarz. 19 października przypada 70. rocznica urodzin metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
2019-10-20 11:03:53
miniaturka
play

Caritas Polska dla misji

W tę niedzielę Kościół na całym świecie obchodzi Niedzielę Misyjną. Jest to kulminacyjny moment ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.
2019-10-20 11:38:20
miniaturka

Franciszek: Każdy z nas jest misją na tym świecie!

Każdy z nas ma misję, każdy z nas jest misją na tym świecie - podkreślił Franciszek podczas Mszy św. w watykańskiej Bazylice św. Piotra.
2019-10-20 12:18:35
miniaturka

Rabka: 100-lecie posługi sióstr nazaretanek

Nazaret mówi to, o czym nawet w Kościele zdarza się nam zapominać: że prawdziwa przemiana świata odbywa się w ciszy i ukryciu – mówił bp Damian Muskus OFM podczas Mszy św. odprawionej z racji 100. rocznicy przybycia do Rabki pierwszych sióstr nazaretanek.
2019-10-20 16:33:09
miniaturka

Bp Milewski: trzeba bronić chrześcijańskiej niedzieli

Niech niedziela pozostanie „dniem wiary”. Trzeba ją szanować i bronić jej chrześcijańskiego charakteru - zaapelował bp Mirosław Milewski w parafii Żurominek Kapitulny w diecezji płockiej.
2019-10-20 16:40:05
miniaturka

Katolicki Uniwersytet Lubelski zainaugurował uroczyście kolejny rok akademicki

W trzecią niedzielę października, 20 października 2019 r., w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020.