Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-25 08:41
MG / Krzysztof Bronk – vaticannews.va

Bp Brambilla po wypadku kolejki linowej: za mało inwestycji w serwisowanie

Nie można mówić o nieszczęśliwym wypadku, kiedy zaniedbuje się serwisowania i troskę o zachowanie w dobrym stanie tych urządzeń – mówi Radiu Watykańskiemu bp Franco Giuglio Brambilla.

Autor/źródło: vaticannews.va

To na terenie jego diecezji Novary wydarzyła się w niedzielę katastrofa kolejki linowej, w której zginęło 15 osób. Jest to bym bardziej bolesne i nie do przyjęcia, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym wypadku zginęły również dzieci – dodaje włoski biskup.


Podkreśla on, że we Włoszech za mało inwestuje się w serwisowanie obiektów użytku publicznego. Skupiamy się na wielkich inwestycjach, a serwisowanie się zaniedbuje – mówi bp Brambilla.


    „Nie mam słów. Nie może tak być, by w ten sposób kończyła się ta pierwsza niedziela po blokadzie, kiedy ludzie mogli nareszcie spełnić swe marzenia i spędzić wolny czas w tym cudownym miejscu. Chcemy, by reguły i kontrole bezpieczeństwa były bardziej surowe. Jesteśmy oczywiście blisko rodzin, które ucierpiały w tym wypadku. Modlimy się za to dziecko, które walczy jeszcze o życie. Swoje kondolencje przesłał również episkopat. Ja już wczoraj poprosiłem wszystkie wspólnoty naszej diecezji o modlitwę za ofiary tej tragedii, która wydarzyła się w jednym z najwspanialszych miejsc naszych jezior i wzgórz.“Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-24 15:04:41
miniaturka

Ruszyła nowa strona internetowa o papieżu seniorze Benedykcie XVI

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego wystartował nowy portal internetowy poświęcony życiu i dziełu Benedykta XVI. Pod adresem www.benedictusXVI.org portal adresowany zwłaszcza do społeczności akademickiej będzie udostępniał odbiorcom międzynarodowym wiedzę o Josephie Ratzingerze/Benedykcie XVI.
2021-05-24 15:11:47
miniaturka

Cztery osoby zginęły w ataku wojska na kościół katolicki w Birmie

Cztery osoby zginęły w ataku wojska na kościół katolicki w poniedziałek po uroczystości Zesłaniu Ducha Świętego. Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kayanthayar niedaleko Lwaingkaw, stolicy stanu Kaja, został wcześnie rano ostrzelany pociskami artyleryjskimi, donosi azjatycka agencja katolicka UcaNews.
2021-05-24 15:34:13
miniaturka

Zmiana płci nie jest odpowiedzią na problemy nastolatków

Brytyjski „The Economist” opublikował statystyki dowodzące, iż zaburzenia tożsamości płciowej coraz częściej dotykają młodych mężczyzn z krajów zachodnich. Wielu obserwatorów zaznacza, że zmiana płci często bywa jedynym rozwiązaniem, jakie podsuwa się cierpiącemu nastolatkowi.
2021-05-25 09:26:03
miniaturka

„Przede wszystkim byłem wierzący…” Rtm. Pilecki – człowiek, którego siłą był Bóg

73 lata temu w mokotowskim więzieniu został zamordowany rtm. Witold Pilecki. Wielki Polak i bohater, zginął jak męczennik. Jego życie to świadectwo oddania Bogu i Polsce. Jak pisał o ucieczce z Auschwitz: „Przede wszystkim byłem wierzący i wierzyłem, że jak Bóg zechce pomóc, to wyjdę na pewno”.
2021-05-25 09:34:21
miniaturka

KRD: długi 36-59 latków sięgają 33 mld zł; rekordzista ma oddać ok. 76 mln zł

Zadłużenie osób pomiędzy 36. a 59. rokiem życia wynosi 32,6 mld zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). Rekordzista, mieszkaniec Pomorza, musi oddać wierzycielom prawie 76 mln zł.
2021-05-25 09:40:26
miniaturka

Papież: św. Dominik łączył głoszenie Ewangelii z posługą miłości

Z okazji 800-lecia śmierci św. Dominika Papież Franciszek napisał list do generała Zakonu Kaznodziejskiego, w którym zwraca uwagę na duchową wrażliwość świętego, łączącego niezłomne głoszenie prawdy z ogromną miłością. Jego wzór pozostaje w mocy dla nas także dzisiaj