Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-26 17:44
ek / Radio Watykańskie

Boże Narodzenie w celi śmierci...

Dziewiąte już Boże Narodzenie w celi śmierci przeżyła w tym roku Asia Bibi.

Autor/źródło: photogenica.pl

Do więzienia trafiła w 2009 r., po tym jak w sporze z muzułmańską sąsiadką miała powiedzieć: „Wyznaję moją religię i wierzę w Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu, aby zbawić ludzkość. A cóż uczynił twój prorok Mahomet, aby zbawić ludzkość?”. Rok później została za to skazana na śmierć przez powieszenie.

Tuż przed świętami 46-letnia Asia Bibi mogła się spotkać z najbliższymi. Z ich świadectw wynika, że pakistańska chrześcijanka zachowała silną wiarę i pogodę ducha. Sama pocieszała swoje córki i umacniała je wierze. Zapewniała je, że w całej tej bolesnej historii Opatrzność wytycza swoją drogę. Zaapelowała też do Papieża Franciszka i wszystkich chrześcijan na świecie o modlitwę w jej intencji. W związku z przeżywanym przez Kościół w Pakistanie Rokiem Eucharystii Asia Bibi poprosiła też o spowiedź i Komunię.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-26 13:57:24
miniaturka

Pomaganie przez SMS

Święta trwają... To dobry czas, by podzielić się dobrem z kimś, kto doświadcza niewyobrażalnego cierpienia, opuszczenia i piekła wojny.
2017-12-26 17:35:56
miniaturka

Kard. Urosa na Boże Narodzenie: zakończmy kryzys w Wenezueli

Arcybiskup Caracas kard. Jorge Urosa Savino wezwał wszystkie grupy społeczne, a zwłaszcza rząd Wenezueli do pracy na rzecz zakończenia kryzysu powodującego „cierpienia, tragedie, śmierć, szczególnie pośród dzieci i ubogich."
2017-12-26 17:41:42
miniaturka

Biskupi afrykańscy na Boże Narodzenie: okrutny los afrykańskich migrantów

W swym tradycyjnych przesłaniach na Boże Narodzenie afrykańscy biskupi skupili się na problemach rodziny oraz losie migrantów, którzy opuszczają swe domy z powodu ubóstwa.
2017-12-26 18:08:19
miniaturka

Papież na Anioł Pański: Szczepan przebaczył dzięki Chrystusowi

Na głęboki związek między Bożym Narodzeniem a obchodzonymi dziś „narodzinami dla nieba” pierwszego męczennika, św. Szczepana zwrócił uwagę Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.
2017-12-27 00:00:52
miniaturka

Bp Janiak: ludzie nadal są prześladowani z powodu wiary

- We współczesnym świecie ludzie także są prześladowani z powodu wiary – mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. sprawowanej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele Świętej Trójcy w Nowej Wsi Książęcej.
2017-12-27 07:01:12
miniaturka

Ogólnopolska akcja ,,Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" trwa

Święta, święta i po świętach... A w domu po narodzinach Chrystusa oprócz nieskończonej miłości i radości, zostało nam wiele potraw, którymi możemy się podzielić się z najbardziej potrzebującymi.