Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-23 09:21
AC / Tadeusz Cieślak SJ

Boże, błogosław Łotwę

W Rydze kilka tysięcy osób różnych wyznań wzięło udział w minioną sobotę (20 października) w specjalnym narodowym spotkaniu modlitewnym w intencji ojczyzny.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Inicjatywa odbyła się w ramach obchodów stulecia niepodległości Łotwy.

Spotkanie odbyło się w stołecznej hali sportowej Skonto Halle i zostało przygotowane przez ewangelicką wspólnotę „Chrystus dla świata” z miasta Limbażi. Imponująca była nie tylko frekwencja, ale również oprawa muzyczna z udziałem kilkusetosobowego chóru. Obok modlitwy zabrzmiały mocne słowa ewangelizacji w charyzmatycznym stylu, po łotewsku i rosyjsku, skierowane do współczesnych Łotyszy.

Mówcy – duchowni katoliccy i protestanccy, a wśród nich m.in. kard. Jānis Pujats – przypominali o chrześcijańskich korzeniach Łotwy i o współczesnych zagrożeniach uderzających w podmiotowość narodu, ludzkie życie, moralność i rodzinę. Padło m.in. stwierdzenie, że nie można modlić się słowami łotewskiego hymnu „Boże, błogosław Łotwę”, jeśli samemu zamyka się serce na Ewangelię. W czasie spotkania zbierano też podpisy pod społeczną petycją do niedawno wybranego sejmu o ochronę – zwłaszcza w programach szkolnych – wartości rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, Łotwa, Ryga, niepodległość, niepodległość Łotwy