Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-20 17:29
AC / aw/wPolityce.pl

Borys Budka chce likwidować wydziały teologiczne

Szef PO chce zamknięcia wydziałów teologicznych i historycznych. W sieci zawrzało. Jak podaje portal wPolityce.pl, Borys Budka wskazując na dwa wyżej wymienione kierunki studiów, straszy... „średniowieczem”.

Autor/źródło: facebook.com/watch/PlatformaObywatelska, screenshot

Platforma Obywatelska postuluje likwidację wydziałów teologicznych i historycznych. „My wciąż na naszych uniwersytetach mamy kierunki, które, mówiąc delikatnie, odbiegają od oczekiwań nowoczesnego państwa” - uzasadniał w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przewodniczący PO Borys Budka, wskazując na dwa wyżej wymienione kierunki studiów i strasząc przy tym „średniowieczem”.

„Borys Budka twierdzi, że nie da się na studiach historycznych budować nowoczesnego państwa? Dość dziwna wypowiedź biorąc pod uwagę, że swojego czasu premierem, prezydentem i marszałkiem Sejmu jednocześnie byli politycy PO po historii” — zauważył Adam Traczyk na Twitterze, odpowiadając w ten sposób na postulat PO.

źródło: wPolityce.pl/aw/Gazeta Wyborcza/Twitter

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-20 13:58:20
miniaturka

Od soboty nowe obostrzenia epidemiczne na terenie całego kraju

Od soboty zamknięte będą w całym kraju m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny, solaria – wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek. W budynkach i innych obiektach kultu religijnego przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, może znajdować się nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni.
2021-03-20 16:33:28
miniaturka

Jubileuszowa i ostatnia edycja ogólnopolskiego przeglądu pieśni pokutnej i pasyjnej

Dziś odbędzie się XV, i zarazem ostatnia, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach, któremu portal Opoka patronował od początku. Przy trwającej pandemii, XV edycja będzie koncertem online.
2021-03-20 16:58:59
miniaturka

„Otwórzmy serca na Boga!” Kalwaryjskie dni modlitwy błagalnej o ustanie pandemii

„Wiele dziedzin naszego życia zostało ograniczonych, przerwanych, zmienionych. Łaska Boża, którą otrzymujemy w sakramentach, Jego Miłosierdzie, nigdy się nie zmienia. Od nas, od naszej wiary, zależy, czy otworzymy nasze serca, nasze domy i rodziny na Boże działanie i obecność” – mówił kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2021-03-20 17:35:37
miniaturka

Abp Chaput: konieczne jest radykalne świadectwo wiary amerykańskich katolików!

Administracja prezydenta Bidena jest i będzie bardzo wyniszczającym problemem dla Kościoła i dla wszystkich amerykańskich katolików, którzy poważnie traktują nauczanie swojej wiary – powiedział w wywiadzie dla agencji CNA, abp Charles Chaput OFM Cap.
2021-03-20 17:58:00
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Hasło reklamowe „Nieposłuszne nikomu” prowadzi do posłuszeństwa szatanowi, a to droga do porażki. Posłuszeństwo Bogu prowadzi do zwycięstwa. Trzeba zatem wybrać.
2021-03-21 07:33:54
miniaturka

Rochowe Szesnastki

Mikstat nazywany jest miastem św. Rocha. To szczególny patron na obecne czasy. Warto więc bliżej poznać tego świętego. Młodzi Mikstaczanie od grudnia 2020 roku każdego 16 dnia miesiąca spotykają się na Rochowych Szesnastkach.