Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-13 12:51
nc

Bóg nie zapomina o człowieku. Msza św. w intencji obrony życia

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, odprawiona została Msza św. w intencji obrony życia. Eucharystię poprzedziła modlitwa przebłagalna za grzechy przeciwko życiu.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Przybyłych wiernych przywitał kustosz, ks. Zbigniew Bielas. – Od kilkunastu lat w naszym Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa w obronie życia, a od października 2008 roku w każdą środę o godzinie 18.00 odprawiamy Eucharystię o przebłaganie miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, o wzrost szacunku dla życia każdego człowieka, o zapewnienie ustawodawstwa wszystkich krajów do bezwarunkowego prawa do życia każdemu człowiekowi od chwili poczęcia do naturalnej śmierci – mówił.

Homilię wygłosił o. Maciej Sarbinowski SDB. – Jaki jest nasz Pan Bóg? – pytał na początku. – Bóg mówi do każdego z nas: „Znam twoje imię i nie opuszczę cię. Znam twoje imię, czyli wiem, jaki jesteś naprawdę i nie przerażam się tą prawdą. Przez proroka Izajasza przypominam ci, że twoje imię wypisałem na swoich rękach. Nie zapomnę o tobie”. Wierzysz w to? – dopytywał zakonnik i podkreślał, że Pan Bóg nie walczy z człowiekiem, ale o człowieka i o jego uświęcone w prawdzie serce.

W drugiej części, o. Sarbinowski zwrócił uwagę, że sumienie człowieka niejednokrotnie bywa zagłuszone przez poglądy współczesnego świata, co prowadzi do rozmycia się pojęć dobra i zła. – Jak daleko człowiek może zdeprawować swoje sumienie? – zastanawiał się i zaznaczył, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest okrutną zbrodnią i morderstwem. W kontekście grzechu aborcji, kaznodzieja przypomniał prawdę o Bożym miłosierdziu i miłości. – Bóg nie zapomina nigdy o tobie! (…) Bądź współpracownikiem Jezusa. Bądź narzędziem Bożego Miłosierdzia! – apelował.

Po Eucharystii Abby Johnson, była pracownica kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, a obecnie aktywna i odważna działaczka pro-life, wygłosiła świadectwo swojego życia. Organizatorem jej przyjazdu do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów przyjazdu Abby Johnson do Polski.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-02-13 11:11:34
miniaturka

XV Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

W tym roku to już XV edycja Przeglądu w Żorach na Śląsku. Ogólnopolski Przegląd o tematyce pokutnej i pasyjnej, mający charakter ekumeniczny, daje uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń i podniesienia swojego poziomu wykonawczego.
2020-02-13 11:43:42
miniaturka

Rodzina to miłość - konkurs plastyczny dla dzieci

Pro-life zaprasza na 2. edycję konkursu plastycznego dla najmłodszych „Na początku była miłość – moja rodzina”.
2020-02-13 12:16:49
miniaturka

Abby Johnson w Krakowie: aborcja to czyste zło, z którym nie można iść na kompromis

- Proszę, zróbcie coś. Zróbcie wszystko, co w waszej mocy, by oddalić ten kompromis. Nigdy nie można iść na kompromis ze złem. Aborcja od początku jest czystym złem i nie jest akceptowalna w żadnym wypadku - mówiła Abby Johnson w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
2020-02-13 12:34:26
miniaturka

Kalendarz wielkopostny

Książka, jakiej jeszcze nie było! Kalendarz, przewodnik, kompendium wiedzy dla dzieci i znakomita pomoc dla rodziców.
2020-02-13 12:39:57
miniaturka

Porzucenia kapłaństwa na tle liczby księży w Kościele

Co czwarte święcenia księdza diecezjalnego w Europie mają miejsce w Polsce. Jednocześnie od ponad dekady wzrasta w całym Kościele katolickim, także w naszym kraju, liczba księży odchodzących z kapłaństwa.
2020-02-13 12:44:58
miniaturka

Prymas o nadużyciach w Kościele: wyświetlamy prawdę i otaczamy ofiary najwyższą troską

Pomoc dla osób zranionych w Kościele i duchowe wsparcie dla nich, a także prewencja i budowa systemu ochrony dzieci to działania Kościoła ws. skandali seksualnych – mówił abp Wojciech Polak na konferencji prasowej „Pomoc Zranionym w Kościele”.