Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-02-13 12:51
nc

Bóg nie zapomina o człowieku. Msza św. w intencji obrony życia

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, odprawiona została Msza św. w intencji obrony życia. Eucharystię poprzedziła modlitwa przebłagalna za grzechy przeciwko życiu.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Przybyłych wiernych przywitał kustosz, ks. Zbigniew Bielas. – Od kilkunastu lat w naszym Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa w obronie życia, a od października 2008 roku w każdą środę o godzinie 18.00 odprawiamy Eucharystię o przebłaganie miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, o wzrost szacunku dla życia każdego człowieka, o zapewnienie ustawodawstwa wszystkich krajów do bezwarunkowego prawa do życia każdemu człowiekowi od chwili poczęcia do naturalnej śmierci – mówił.

Homilię wygłosił o. Maciej Sarbinowski SDB. – Jaki jest nasz Pan Bóg? – pytał na początku. – Bóg mówi do każdego z nas: „Znam twoje imię i nie opuszczę cię. Znam twoje imię, czyli wiem, jaki jesteś naprawdę i nie przerażam się tą prawdą. Przez proroka Izajasza przypominam ci, że twoje imię wypisałem na swoich rękach. Nie zapomnę o tobie”. Wierzysz w to? – dopytywał zakonnik i podkreślał, że Pan Bóg nie walczy z człowiekiem, ale o człowieka i o jego uświęcone w prawdzie serce.

W drugiej części, o. Sarbinowski zwrócił uwagę, że sumienie człowieka niejednokrotnie bywa zagłuszone przez poglądy współczesnego świata, co prowadzi do rozmycia się pojęć dobra i zła. – Jak daleko człowiek może zdeprawować swoje sumienie? – zastanawiał się i zaznaczył, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest okrutną zbrodnią i morderstwem. W kontekście grzechu aborcji, kaznodzieja przypomniał prawdę o Bożym miłosierdziu i miłości. – Bóg nie zapomina nigdy o tobie! (…) Bądź współpracownikiem Jezusa. Bądź narzędziem Bożego Miłosierdzia! – apelował.

Po Eucharystii Abby Johnson, była pracownica kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, a obecnie aktywna i odważna działaczka pro-life, wygłosiła świadectwo swojego życia. Organizatorem jej przyjazdu do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów przyjazdu Abby Johnson do Polski.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, kwk, Abby Johnson w Polsce