Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-17 10:30
JR

„Bóg ma wielkie plany dla dziewczynek”. Bliźniaczki syjamskie czekają na rozdzielenie

1 września rodzina z Kentucky powitała na świecie bliźniaczki syjamskie. Dziewczynki urodziły się po 32 tygodniu ciąży. Chociaż lekarze zalecali aborcję i mówili, że dzieci nie przeżyją, są już w domu i czekają na operacją rozdzielenia.

Autor/źródło: Facebook / Hickey Conjoined Twins

Gdy Logan i Charla Cook dowiedzieli się, że będą mieli bliźniaczki syjamskie, zaproponowano im aborcję. Lekarze mówili, że dzieci nie przeżyją.

Jak wspominał przyjaciel rodziny: „Najlepszą rzeczą, jaką szpital mógł zaoferować, była możliwość przerwania ciąży w ciągu czterech dni. Nie dając im wystarczająco dużo czasu na etyczne przemyślenie tego, czego właśnie się dowiedzieli, ani na znalezienie chirurgów, którzy mogliby pomóc ich bliźniaczkom”.

Rodzice odmówili aborcji i modlili się o cud. Niedługo przed narodzinami dziewczynek Cooks pojawił się promyk nadziei, gdy zespół lekarzy ze szpitala na Florydzie zaproponował, że spróbuje rozdzielić bliźnięta. Operacja będzie trudna, bo dziewczynki są złączone klatką piersiową, mają wspólną ścianę serca i wątrobę.

„To jedyny szpital, który nam zaproponował takie rozwiązanie” – powiedziała matka. „Więc po tym, jak usłyszeliśmy tę wiadomość, wstąpiła w nas nadzieja, zwłaszcza że wcześniej usłyszeliśmy tak wiele negatywnych rzeczy z tak wielu miejsc i od tak wielu profesjonalistów”.

Obecnie dziewczynki są w domu z rodzicami i trójką starszego rodzeństwa. Mają pielęgniarkę, która codziennie je odwiedza i otrzymują dużo miłości i uwagi od swojego rodzeństwa.

Opieka nad bliźniętami syjamskimi była wyzwaniem dla rodziny, także w najprostszych sprawach jak znalezienie odpowiedniego ubrania, karmienie czy zmiana pieluch. Rodzina dziękuje za każde wsparcie.

„Dziękuję wszystkim za modlitwy, które tak wiele dla nas znaczą. Wiemy, że Bóg ma wielkie plany dla tych dziewczyn i nie możemy się doczekać, aby dalej się nimi dzielić, gdy dorosną” – napisali na Facebooku.

Poprosili też o modlitwę za dziewczynki, bo czeka je ciężka operacja rozdzielenia.

Źródło: lifenews.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-17 10:16:43
miniaturka

Niemcy: eksperci ostrzegają przed epidemią grypy

Eksperci ostrzegają przed groźną epidemią grypy w tym sezonie. Zalecają szczepienie przeciw grypie, również w połączeniu z trzecim szczepieniem przeciwko koronawirusowi – informuje dziennik „Tagesspiegel”. Zdaniem ekspertów wirusy grypy mogły stać się bardziej agresywne.
2021-09-17 10:17:15
miniaturka

Katolicy najbardziej zaszczepioną grupą wyznaniową w USA

Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez Pew Research Center w USA, katolicy są grupą religijną, wśród której występuje najwyższy procent osób zaszczepionych przeciwko COVID-19
2021-09-17 10:30:04
miniaturka

Lot z sercem na pokładzie. Nietypowa misja policyjnego śmigłowca

Po raz szósty w tym roku policyjni lotnicy przetransportowali serce do przeszczepu. Tym razem policyjnym śmigłowcem Black Hawk wykonali lot z jednego ze szpitali na północy Mazowsza do Wrocławia – poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.
2021-09-17 11:00:08
miniaturka

Wizjonerka, lekarka, pisarka, znawczyni nauk przyrodniczych – św. Hildegarda z Bingen

Kościół wspomina 17 września świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Ta żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka była jedną z najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.
2021-09-17 11:18:05
miniaturka

SG: prawie 240 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W czwartek funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Strażnicy graniczni zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów, obywateli Konga – powiedziała PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
2021-09-17 11:49:43
miniaturka

Głos osób skrzywdzonych

W niedzielę w Warszawie rozpocznie się regionalne spotkanie na temat ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym. Jednym z członków komitetu organizacyjnego jest Ewa Kusz, która zebrała głosy osób molestowanych przez księży.