Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-12 08:50
AC / FSK, youtube.com

„Błogosławiona Matko Niewidomych”. Hymn beatyfikacyjny Matki Elżbiety Czackiej

Hymn na beatyfikację Matki Elżbiety Róży Czackiej skomponował Piotr Pałka. Słowa napisała s. Damiana Laske FSK. Pieśń wykonują osoby reprezentujące Dzieło Triuno: niewidomi, świeccy i siostry franciszkanki.

„Bądź światłem na naszych drogach, nasza matko, módl się za nami” – brzmi delikatnie refren hymnu beatyfikacyjnego Matki Elżbiety Czackiej.

Muzykę skomponował Piotr Pałka, natomiast słowa napisała jedna z Franciszkanek Służebnic Krzyża, s. Damiana. Hymn wykonują  osoby reprezentujące Dzieło Triuno: niewidomi, świeccy i siostry franciszkanki.


źródło: Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-11 14:18:25
miniaturka

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Transmisja online!

Transmisja na żywo z Mszy św. z obrzędem beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy, by udostępniać link i przeżywać wspólnie wielkie, duchowe wydarzenie.
2021-09-11 15:47:23
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

To nie jest tak, że Jezus był zaprogramowany na mękę i śmierć. To nie jest tak, że Bóg Ojciec chciał śmierci swojego Syna. Jezus bezgranicznie oddał się człowiekowi. Tego chciał Jego Ojciec i tego też pragnął Jezus. Mękę i śmierć zgotowali Jezusowi ludzie. To były ich wolne decyzje.
2021-09-11 16:02:49
miniaturka

Papież zawierzył Matce Bożej podróż na Węgry i Słowację

Papież zawierzył Matce Jezusa podróż na Węgry i Słowację. Tak, jak czyni to przed każdą podróżą i po powrocie do Rzymu, modlił się przed ikoną patronki Rzymu – Maryi czczonej w wizerunku Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).
2021-09-12 08:58:08
miniaturka
play

„Soli Deo”. Hymn na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

„Soli Deo, Jedynemu Bogu! Moc i uwielbienie, potęga i chwała. Na trudne czasy Prymasa Tysiąclecia, ojca i pasterza Opatrzność nam dała” – brzmi refren hymnu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Pieśń wykonują neoprezbiterzy archidiecezji warszawskiej.
2021-09-12 09:31:27
miniaturka

Papież ucałował zdjęcie Prymasa Tysiąclecia

Papież otrzymał na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do Budapesztu zdjęcie kard. Stefana Wyszyńskiego, który dziś zostanie beatyfikowany w Warszawie. Franciszek ucieszył się z tego podarunku i ucałował fotografię Prymasa Tysiąclecia.
2021-09-12 09:48:10
miniaturka

Papież przybył do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

Franciszek przybył do Budapesztu na zakończenie trwającego w tym mieście Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. W ten sposób rozpoczął swoją 34. podróż apostolską. Po powitaniu na lotnisku, spotkał się w Muzeum Sztuk Pięknych z prezydentem i premierem Węgier.