Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-11 10:29
AC / WK

Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem...

Wkrótce Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem..." dla uczniów oraz dorosłych.

Konkurs co roku gromadzi ok. tysiąca uczestników. Jego celem jest przybliżenie postaci bł. Karoliny jako wzoru do naśladowania, poznanie bliżej wartości, którymi się kierowała oraz rozwój twórczego myślenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to także uczczenie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny w Tarnowie wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Woli Radłowskiej (okolice narodzin i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny).

źródło: ks. Tomasz Lelito - dyrektor Wydziału Katechetycznego w Tarnowie

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-11 08:31:20
miniaturka

Ważny apel w związku z epidemią koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa włoska Caritas skierowała apel do wszystkich wierzących, aby byli szczególnie wyczuleni na osoby najbardziej zagrożone zarażeniem.
2020-03-11 09:13:36
miniaturka

Ziarna Słowa – Kluczowe znaczenie rodziny

Ziarna Słowa to cykl krótkich audycji prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowaliśmy je z myślą o nadchodzącej 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka.
2020-03-11 09:59:48
miniaturka

Kościół katolicki to największa organizacja charytatywna na świecie!

Żadna organizacja na świecie nie wykonuje większej pracy w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej i zwalczania ubóstwa niż Kościół katolicki – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Georgetown University w USA.
2020-03-11 10:28:00
miniaturka

Droga Krzyżowa w Koloseum przygotowana przez parafię więzienną

„Cierpienie i śmierć, które podobnie jak w innych regionach Włoch przeżywacie z powodu wirusa są dla mnie szczególnym wezwaniem do modlitwy i ludzkiej bliskości” – napisał Papież w liście skierowanym za pośrednictwem dziennika „Il Mattino” do mieszkańców regionu Veneto na północy Włoch.
2020-03-11 11:20:40
miniaturka

Uwaga! Od poniedziałku wszystkie szkoły w kraju zamknięte!

Premier Mateusz Morawiecki przekazał decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych w Polsce na dwa tygodnie. Zarządzenie wchodzi w życie od poniedziałku.
2020-03-11 11:36:06
miniaturka

Nieznośna siostra św. Tereski świętą? Jej akta już w Watykanie

Zakończył się pierwszy etap procesu beatyfikacyjnego s. Léonie Martin, córki świętych Zelii i Ludwika Martin, a starszej siostry św. Teresy z Lisieux. Jej akta zostały dziś złożone w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.