Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-29 13:49
JR / nowyswiat24.com.pl

Black Lives Matter popiera dyktaturę Castro i obwinia USA za brak praw na Kubie

Agresywny pochodzący ze Stanów Zjednoczonych ruch Black Lives Matter (BLM), którego członkowie przez wiele miesięcy plądrowali sklepy i doprowadzili do zamieszek w wielu amerykańskich miastach, w których trakcie zginęło około dwudziestu osób, wyraził teraz swoje poparcie dla kubańskiej dyktatury.

Autor/źródło: Unsplash.com

BLM ma na swoim oficjalnym koncie na Instagramie ponad cztery i pół miliona obserwujących. To tam opublikowano oświadczenie, w którym Stany Zjednoczone zostały obarczone winą za trwający kryzys na Kubie. Zdaniem tego ruchu aktualna sytuacja Kubańczyków jest wynikiem embarga nałożonego na ich kraj przez USA, nie zaś istniejącego na Kubie od dawna totalitarnego reżimu komunistycznego, który doprowadził do poważnego kryzysu gospodarczego.

„BLM potępia nieludzkie traktowanie Kubańczyków przez rząd federalny USA i wzywa go do natychmiastowego zniesienia embarga gospodarczego” – możemy przeczytać w tekście udostępnionym na Instagramie.

Zdaniem BLM „okrutna i nieludzka” polityka USA wobec Kuby ma na celu „destabilizację kraju i podważenie prawa Kubańczyków do wyboru własnego rządu”. To zupełnie nieprawdziwe twierdzenie. W rzeczywistości jest odwrotnie: to reżim Miguela Díaza-Canela uniemożliwia przeprowadzenie wolnych i otwartych wyborów. Obecnie Kuba jest krajem komunistycznym, w którym liczy się tylko jedna partia, a wszystkie instytucje i organizacje są rządzone przez jedną osobę lub formację stworzoną dokoła niej. Nie ma mowy o swobodnym zrzeszaniu się albo jakiejś formie krytyki politycznej czy opozycji – są po prostu zakazane.

To tylko część artykułu. Z całością zapoznasz się na portalu nowyswiat24.com.pl.


źródło: www.nowyswiat24.com.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-29 12:53:30
miniaturka

Marta, Maria i Łazarz – przyjaciele Jezusa

Po raz pierwszy obchodzimy dziś w całym Kościele wspomnienie świętych przyjaciół Jezusa – Marty, Marii i Łazarza. Wcześniej 29 lipca wspominano jedynie św. Martę. Obecnie ten dzień podkreśla niezwykłą rolę przyjaźni.
2021-07-29 12:55:10
miniaturka

29. sztafetowa pielgrzymka piesza z Legnicy na Jasną Górę

Nabożeństwo w Katedrze legnickiej rozpoczęło 29. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
2021-07-29 13:19:01
miniaturka

Do Sejmu trafił projekt ws. zakazu handlu w niedzielę. Co się zmieni?

Do Sejmu został wniesiony projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, który ma wyeliminować nieprawidłowe stosowania wyłączeń od zakazu – wynika z informacji na stronie Sejmu. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek (PiS).
2021-07-29 14:35:43
miniaturka

Bez rąk i bez łapki... Niezwykła historia przyjaźni!

Vanessa odmówiła aborcji, do której namawiali ją lekarze, gdy okazało się, że jej córka będzie niepełnosprawna. Pokazała, że niepełnosprawność nie wyklucza. Co więcej, wzięła pod dach szczeniaka bez łapki. Ivy już wie, że brak rąk nie jest powodem do smutku. Historię przyjaźni Ivy i psa, Vanessa opisuje na Instagramie.
2021-07-29 15:17:49
miniaturka

Hagia Sophia może zniknąć z listy UNESCO

Trwa konflikt między tureckimi władzami a Komitetem Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHC) w kwestii bazylik Hagia Sophia i Chora, które w 2020 roku, po ponad 85 latach funkcjonowania jako muzea, zostały zmienione na meczety.
2021-07-29 16:12:38
miniaturka
play

Jak wielką rolę odegrali energetycy z Powiśla w Powstaniu Warszawskim?

Jednym z najważniejszych sukcesów militarnych pierwszych dni Powstania Warszawskiego było przejęcie przez powstańców kontroli nad Elektrownią Powiśle. Waga tego dokonania okazała się być nieoceniona dla walczącej stolicy.