Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-30 09:58
JR / KAI

Biskupi USA chwalą administrację Trumpa za deklarację chroniącą rodzinę

Trzech biskupów z USA pochwaliło administrację Donalda Trumpa za jej przewodnictwo w koalicji 33 państw członkowskich ONZ, które podpisały w ubiegłym tygodniu Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny.

Autor/źródło: Twitter, Donald J. Trump

Trzech biskupów przewodniczących poszczególnych organów Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB) pochwaliło administrację Donalda Trumpa za jej przewodnictwo w koalicji 33 państw członkowskich ONZ, które podpisały w ubiegłym tygodniu Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny. Umacnia ona koalicję na rzecz osiągnięcia lepszego zdrowia kobiet, ochrony życia ludzkiego, wzmocnienia roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej i ochrony suwerenności każdego państwa w zakresie regulacji związanych z ochroną nienarodzonych dzieci. Oznacza to sprzeciw wobec kolejnych nacisków instytucji międzynarodowych. 

Arcybiskup Joseph F. Naumann z Kansas City w Kansas, przewodniczący Komitetu ds. Obrony Życia, biskup David J. Malloy z Rockford, przewodniczący Komitetu ds. Międzynarodowej Sprawiedliwości i Pokoju oraz biskup David A. Konderla z Tulsy, przewodniczący Podkomitetu ds. Promocji i obrony Rodziny episkopatu USA stwierdzili:

„Jesteśmy wdzięczni administracji za jej przywództwo w pracach nad tą historyczną deklaracją, która głosi wiele kluczowych prawd o świętości ludzkiego życia i rodziny, w tym, że każdy człowiek ma przyrodzone prawo do życia i że rodzina jest podstawą zdrowego społeczeństwa. Równie ważne jest to, że wspomniana deklaracja jasno stwierdza, iż każdy kraj ma suwerenne prawo do określania własnych praw dotyczących aborcji, bez stosowania przymusu. Mamy nadzieję, że niniejsza deklaracja posłuży jako katalizator dla tych 33 państw i wielu innych, aby wytrwale zjednoczyć się przeciwko potężnym siłom międzynarodowym, które promują aborcję i podkopują rodzinę na całym świecie” – napisali przedstawiciele amerykańskiego episkopatu katolickiego.

Wśród sygnatariuszy Deklaracji Konsensusu są oprócz Stanów Zjednoczonych, m. in. także Polska, Brazylia i Węgry.

Źródło: st (KAI/USCCB) / Waszyngton

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-29 17:15:40
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Wobec eksplozji nienawiści do Kościoła, do człowieka i ostatecznie do Boga, którą widzimy w tych dniach, trzeba robić to, co słuszne. Słuszne jest bronić wolności religijnej i praw człowieka, z prawem do życia na czele. W tym działaniu jednak chcemy naśladować Chrystusa.
2020-10-29 17:18:01
miniaturka

Kard. Sarah: Zachód musi się przebudzić

Kard. Robert Sarah odniósł się we wpisie w mediach społecznościowych do zamachu w katedrze w Nicei, w którym napastnik krzyczący „Allah Akbar" zabił trzy osoby.
2020-10-29 17:28:39
miniaturka

Szanuj, broń, miłuj i służ życiu – każdemu życiu!

Ocena, na jaką Polacy zdadzą egzamin z wolności, w dużym stopniu uwarunkowana jest tym, jak uporają się z plagą zabijania nienarodzonych – zwracał uwagę św. Jan Paweł II. Stanowił mocny głos Kościoła w obronie poczętych dzieci. Prawdziwy papież życia.
2020-10-30 10:32:27
miniaturka

„Czyścimy czyściec” – pomóżmy cierpiącym zmarłym

Listopad to czas, w którym nasze myśli częściej zwracają się w stronę zmarłych. Odwiedzamy ich groby i podejmujemy modlitwę. Pojawia się także wiele inicjatyw modlitewnych. Jedną z nich jest „Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec”, którą także w tym roku organizują kapucyni.
2020-10-30 11:00:58
miniaturka

Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli

Każdy z nas ma kogoś „po drugiej stronie” – rodziców, współmałżonka, siostry i braci, krewnych i przyjaciół. Płaczemy po ich stracie, ale czy pamiętamy potem o nich w naszej modlitwie? Nasi zmarli sami sobie pomóc już nie mogą. Oni liczą na nas, na nasze modlitwy i ofiary.
2020-10-30 11:38:59
miniaturka
play

W Oknie Życia w Łodzi pozostawiono chłopca. Był zawinięty w koc

W nocy z środy na czwartek w Oknie Życia sióstr urszulanek w Łodzi pozostawiono niemowlę. Siostry ubrały chłopca, ochrzciły "z wody" i nadały imię Edward.