Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-03-12 10:37
AC / Radio Watykańskie

Biskupi USA apelują o wprowadzenie klauzuli sumienia

Narastające i zawzięte ataki na prawo sumienia personelu medycznego i pielęgniarskiego w kwestii aborcji wołają o natychmiastowe rozwiązanie – piszą amerykańscy biskupi we wspólnym oświadczeniu.

Autor/źródło: Pixabay, Pexels, licencja: CC0

Wzywają zarazem całe społeczeństwo do modlitwy i podjęcia konkretnych działań w tym kierunku.

Pod apelem podpisali się metropolita Nowego Jorku kard. Timothy Dolan oraz abp Joseph E. Kurtz odpowiadający w amerykańskim episkopacie odpowiednio za komisje ds. życia i wolności religijnej. Zaapelowali oni do wiernych o prawdziwy szturm na Kongres w postaci maili i telefonów domagających się wprowadzenia w życie klauzuli sumienia.

Amerykańscy biskupi stwierdzają, że zarówno środowiska pro-life, jak również ich przeciwnicy powinni być zgodni, co do tego, że nikt nie powinien być zmuszany do brania udziału w aborcji, łamiąc tym samym swe najgłębsze przekonania. Obecnie Amerykanie są postawieni przed wyborem wspierania aborcji, albo całkowitego opuszczenia systemu opieki zdrowotnej. Kongres Stanów Zjednoczonych decyzję w sprawie klauzuli sumienia ma podjąć do 23 marca.

mk/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, biskupi, aborcja, pro-life, Stany zjednoczone, sumienie, medycyna, opieka zdrowotna, klauzula sumienia