Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-09-07 15:19
ek / KAI

Biskupi skandynawscy wezwali wiernych do modlitwy za Ojca Świętego

O podjęcie postu 5 października i szczególnej modlitwy w niedzielę 7 października w intencjach Ojca Świętego zaapelowali zebrani w Szczecinie biskupi z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

W liście do wiernych biskupi odnieśli się do Listu Papieża Franciszka do Ludu Bożego z 20 sierpnia br. Stwierdzili, że „nadużycia seksualne, nadużycia władzy i konflikty wewnętrzne na najwyższych szczeblach zaciemniają oblicze całego Kościoła, oblubienicy Ducha Świętego". Przypomnieli, że sam Ojciec Święty został niedawno zaatakowany w sposób bezprecedensowy. W tej sytuacji biskupi z krajów skandynawskich wezwali wszystkich swych wiernych do modlitwy za Kościół i za Ojca Świętego, o dar duchowego rozeznania, odwagi, i siły, by kierować Kościołem w tym czasie. Wyrazili wdzięczność wszystkim kapłanom i zakonnikom, którzy z pełnym oddaniem żyją swoim powołaniem, trwając na modlitwie i zachęcili ich do dalszej wierności. 

Biskupi zachęcili wszystkich wiernych o podjęcie postu w piątek, 5 października, oraz do udziału w dniu modlitwy za Kościół i w intencjach Ojca Świętego w niedzielę 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej. „Niech post i modlitwa uwrażliwi nas na cierpienia i niesprawiedliwość tego świata i obudzi nasz głód i pragnienie sprawiedliwości” – napisali obradujący do 10 września w Szczecinie biskupi krajów nordyckich. 

st (KAI/SIR) / Szczecin


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: apel, Szczecin, biskupi skandynawscy, modlitwa za Ojca Świętego