Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-02 08:36
MG / Mariusz Krawiec SSP, vaticannews.va

Biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy upominają biskupów niemieckich

Episkopat Ukrainy opublikował oświadczenie, w którym sprzeciwia się błogosławieniu przez Kościół katolicki par homoseksualnych. Odezwa jest odpowiedzią na coraz częstsze wypowiedzi biskupów niemieckich na temat możliwości błogosławienia małżeństw gejowskich.

Autor/źródło: vaticannews.va

Odnoszą się w niej do tradycyjnego nauczania Kościoła zawartego w obowiązującym aktualnie Katechizmie Kościoła Katolickiego, Deklaracji o niektórych zagadnieniach etyki seksualnej „Persona humana” z 1975 r. oraz nauczania papieskiego.


Biskupi ukraińscy nie negują szacunku dla osób homoseksualnych, którym ich zdaniem należy się opieka duszpasterska, pomoc duchowa, a w razie potrzeby, także psychologiczna. Jednocześnie episkopat Ukrainy wezwał wiernych do modlitwy za Kościół niemiecki i jego hierarchię, która jak wyraża to odezwa: „znajduje się pod silną presją ideologiczną”, aby sprostał trudnościom i bezkompromisowo bronił wiary katolickiej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-01 13:42:10
miniaturka
play

„Płaczące anioły Cię niosły z ubeckiej piwnicy do nieba”. Posłuchaj piosenki „Inka”!

„Nie pocałunek ostatni, nie szminka, lecz Polska na ustach w godzinie śmierci” – śpiewa w piosence „Inka” zespół TulaMade. Utwór upamiętania Danutę Siedzikównę zamordowaną w 1946 r.
2021-03-01 14:08:03
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Kto się wywyższa, będzie poniżony”. W kim z nas nie drzemią geny próżności i pychy, aby nie przejąć się tymi słowami i aby się nimi nie zawstydzić. Pan Jezus wzywa nas więc do prawdziwej pokory, która polega na prawdzie, a cechuje się nie zwieszoną głową, ale radością, humorem, dystansem do siebie.
2021-03-01 16:14:58
miniaturka

Afrykańscy jezuici apelują o uwolnienie szczepionek od opłat patentowych

Afrykańscy jezuici zaapelowali do przedstawicieli USA, Niemiec i Unii Europejskiej o tymczasowe zawieszenie patentów i praw własności intelektualnej szczepionek na koronawirusa oraz testów i leków przydatnych w walce z Covid-19. Umowa miałaby obowiązywać do zakończenia pandemii.
2021-03-02 08:46:19
miniaturka

Sztuczne włókno i spirytus ze starej bawełny

Dzięki udoskonalonej metodzie recyklingu stare bawełniane tkaniny można przetworzyć na syntetyczne włókno lub... alkohol etylowy – informuje pismo “Waste Management”.
2021-03-02 09:34:55
miniaturka

Ekstremizm i wzajemna nienawiść coraz większym problemem w Wielkiej Brytanii

Komisja ds. zwalczania ekstremizmu, powołana przez brytyjski rząd, opracowała raport na temat funkcjonowania tego zjawiska w brytyjskim społeczeństwie. Raport opublikowano pod znaczącym tytułem „Działamy bezkarnie”.
2021-03-02 09:36:12
miniaturka

Samorządy chcą rozwijać elektromobilność

Z myślą o uczestnikach programu „Zielony transport publiczny”, Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowała nową ofertę. ARP zaproponuje samorządom i operatorom transportu zbiorowego zarówno gotowy produkt – autobus elektryczny, jak i jego sposób jego finansowania.