Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-09 09:36
MG / KAI

Biskupi RPA chcą dać przykład i publicznie zaszczepić się przeciwko COVID-19

Republika Południowej Afryki to kraj najbardziej dotknięty skutkami pandemii w Afryce. Biskupi tego kraju podkreślają, że w takiej sytuacji szczepienie się jest moralnym obowiązkiem, krytykując jednocześnie spiskowe teorie dotyczące szczepionek

Autor/źródło: Pixabay.com

Kościoły w Republice Południowej Afryki (RPA) wypowiedziały się 8 lutego w sprawie szczepionki przeciwko koronawirusowi. „Otrzymanie szczepionki powinno być traktowane jako akt miłości wobec naszych najbliższych”, stwierdził sekretarz generalny Rady Kościołów RPA (SACC), biskup Malusi Mpumlwana. Chcąc zademonstrować „zaufanie” do szczepionki, przedstawiciele Rady Kościołów, do której należą także biskupi katoliccy, zamierzają się publicznie zaszczepić.


Podczas konferencji prasowej zwierzchnicy Kościołów skrytykowali ponadto krążące teorie spiskowe na temat koronawirusa oraz szczepionek. Bp Mpumlwana z Etiopskiego Kościoła Episkopalnego powiedział, że „ochrona zdrowia społeczeństwa jest ważniejsza od wszelkich prywatnych ideologii”. Podkreślił, że "trzeba ufać tylko nauce".


Ze wszystkich krajów kontynentu Republika Południowej Afryki jest najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa. Dotychczas zarejestrowano tam niemal 1,5 mln. infekcji. Z rozczarowaniem spotkała się ogłoszona 7 lutego informacja, że szczepionka firmy AstraZeneca tylko w niewielkim stopniu chroni przed południowoafrykańską mutacją wirusa. W ubiegłym tygodniu do Johannesburga dotarł milion szczepionek tej firmy i jest to pierwsza w ogóle dostawa szczepionek przeciwko Covid-19 w tym kraju

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-08 17:20:14
miniaturka

IMGW: intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne niemal w całym kraju

W poniedziałek zima wróciła do Polski. Niemal w całym kraju pada intensywny śnieg oraz tworzą się zawieje śnieżne – informuje IMGW. Synoptycy ostrzegają też przed silnym mrozem i marznącymi opadami. W województwie lubelskim może od 30 cm do 40 cm śniegu.
2021-02-09 08:47:09
miniaturka

Przejmujący list proboszcza z Aleppo: cierpienie naszym chlebem powszednim

Proboszcz z Aleppo napisał przejmujący list z okazji Roku św. Józefa. Opisuje w nim dramatyczną sytuację w tym syryjskim mieście, gdzie „cierpienie jest chlebem powszednim”, a „serca okaleczone są przez smutek i rozpacz”.
2021-02-09 09:17:13
miniaturka

Bp Damian Bryl, członek Komisji Wychowania KEP biskupem kaliskim

„Wielu pochłoniętych sprawami codziennymi nie pyta o Boga, zbawienie, to są rzeczywistości obok nich. Ich to po prostu nie interesuje” - mówi o wyzwaniach w pracy z młodymi bp Damian Bryl, który 11 lutego obejmie kanonicznie rządy w diecezji kaliskiej.
2021-02-09 09:45:11
miniaturka

Dworczyk: kolejna partia szczepionki Moderny opóźniona i mniejsza

Kolejna partia szczepionki Moderny jest opóźniona - przyjedzie 11 lutego i będzie mniejsza o 20 tys. - poinformował we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
2021-02-09 10:08:18
miniaturka

Facebook zablokował angielskojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej

Powodem był post sprzed siedmiu miesięcy, dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci. To kolejny raz, kiedy Facebook blokuje treści IPN. W połowie stycznia portal zablokował możliwość zagranicznej promocji filmu o niemieckim obozie dla dzieci w Łodzi.
2021-02-09 10:26:32
miniaturka

Kongresmenka z USA: lekarze doradzali mamie aborcję, ale wybrała życie! Dziękuję mamo!

Młoda republikańska kongresmenka Kat Cammack złożyła osobiste świadectwo podczas internetowego „Marszu dla Życia” w Stanach Zjednoczonych. „Moja historia w obronie nienarodzonych to osobista historia, która wpłynęła na całe moje życie i uczyniła mnie tym, kim jestem” – powiedziała.