Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-07-20 11:15
ek / Paweł Pasierbek SJ

Biskupi japońscy: pokoju nie buduje się na strachu

"Pokój należy budować w oparciu o sprawiedliwość, integralny rozwój człowieka, szacunek dla podstawowych praw człowieka, zaufanie między narodami oraz dialog i solidarność."

Hiroshima
Autor/źródło: Pixabay/TGrand/Pixabay License

– piszą biskupi japońscy w przesłaniu z okazji dni modlitw o pokój na świecie, które odbędą się od 6 do 15 sierpnia.

W przesłaniu podpisanym przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Japonii abp Mitsuaki Takami biskupi przypominają, że odpowiedzią na terroryzm, konflikty czy biedę nie mogą być zbrojenia i groźby nuklearne. Stabilizacja budowana na strachu jedynie go powiększa i narusza zaufanie między krajami. Pokój bowiem nie może bazować na fałszywym pojęciu bezpieczeństwa czy wzajemnym zastraszaniu. Dlatego też episkopat wzywa do budowania prawdziwego pokoju, opartego na prawdzie i zaufaniu.

Japońscy hierarchowie przypomnieli także, że inicjatywa specjalnych dni modlitw o pokój została podjęta po wizycie Jana Pawła II w tym kraju w 1981 r. Wtedy to Papież zwrócił się z Hiroszimy do całego świata z apelem o budowanie pokoju. „Mamy nadzieję – piszą japońscy biskupi – że w czasie planowanej na listopad tego roku wizyty Papieża Franciszka w naszym kraju, także i on zwróci się z podobnym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli."

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, pokój, Japonia, apel, zbrojenia, groźby nuklearne