Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-16 13:36
Anna Bajon / KAI

Biskupi Europy wzywają do modlitw o pokój i „ratowanie życia ludzkiego za wszelką cenę”

Strzec życia ludzkiego za wszelką cenę – tak zatytułowało swój apel o pokój w Ziemi Świętej kierownictwo Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Sankt Gallen
Autor/źródło: pixabay, CC0

Dokument z 16 maja, podpisany przez kard. Angelo Bagnasco – przewodniczącego organizacji i jego dwóch zastępców: kard. Vincenta Nicholsa i abp. Stanisława Gądeckiego, wzywa do wspólnych modlitw „o pokój i w obronie życia za wszelką cenę” w sobotę 19 maja. 

Apel solidaryzuje się z tamtejszymi chrześcijanami, ubolewającymi nad „kolejnym wybuchem nienawiści i przemocy, która ponownie splamiła krwią Ziemię Świętą”. Powitano także z zadowoleniem wezwanie administratora apostolskiego Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy abp. Pierbattisty Pizzaballi do modlitwy o pokój w tym regionie.

„Tym samym Prezydium CCEE, dając wyraz przekonaniu, że pokój i życie ludzkie są dobrami niepodważalnymi oraz ponad wszelkimi interesami narodowymi i międzynarodowymi, zaprasza wspólnoty i pojedyncze osoby, również w Europie, do włączenia się w modlitwę Kościoła jerozolimskiego przez medytację oraz modlitwę o pokój i w obronie życia ludzkiego za wszelką cenę, w sobotę 19 maja, w przededniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego” – stwierdza apel trzech przywódców CCEE.

Rada Konferencji Biskupich Europy powstała w 1971 i obecnie skupia 33 krajowe episkopaty z naszej części świata, reprezentowane w niej przez swych przewodniczących oraz arcybiskupów Luksemburga i Monako, maronickiego arcybiskupa Cypru, biskupów – Kiszyniowa (Mołdawia) i greckokatolickiego Mukaczewa z Ukrainy, a także administratora spostolskiego Estonii. Przewodniczącym CCEE jest obecnie kard. Angelo Bagnasco z Włoch a dwoma jego zastępcami są kard. Vincent Nichols z Anglii i Walii oraz abp Stanisław Gądecki z Polski. Sekretarzem generalnym Rady jest ks. Duarte da Cunha z Portugalii. Stała siedziba organizacji mieści się w St. Gallen w Szwajcarii.

kg (KAI) / Sankt Gallen

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-16 12:28:34
miniaturka

Poznań: Caritas zebrała ćwierć miliona dla poszkodowanych w wybuchu w kamienicy

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zebrała prawie ćwierć miliona złotych dla poszkodowanych w wybuchu w kamienicy na Dębcu do którego doszło 4 marca br. W katastrofie zginęło 5 osób, a ponad 20 zostało rannych.
2018-05-16 13:03:03
miniaturka

Papież apeluje o pokój w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie

W nawiązaniu do krwawych zamieszek w 70. rocznicę państwa Izraela, Franciszek zaapelował o wznowienie dialogu i procesu pokojowego. Osobny apel skierował do muzułmanów w związku z rozpoczynającym się Ramadanem.
2018-05-16 13:07:39
miniaturka

Ostatnia katecheza o chrzcie: żyj w świetle Chrystusa!

Franciszek wyjaśnił znaczenie dwóch symbolicznych gestów: wręczenie białej szaty i zapalonej świecy. Przypominał też o odpowiedzialności rodziców i chrzestnych za chrześcijańskie wychowanie dzieci.
2018-05-16 14:08:45
miniaturka
play

Naturalne Planowanie Rodziny a antykoncepcja. Fakty i mity

Czym różni się naturalne planowanie rodziny od antykoncepcji? Jak rozpoznać swoją płodność? Odpowiadają Mikołaj Gołąb i Beata Chojnacka z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny.
2018-05-16 14:33:09
miniaturka

JESTEM! Uwielbienie na Krakowskim Rynku

Zaproszenie na Radosne Uwielbienie na Krakowskim Rynku. Uwielbienie, które zamknie Modlitewne Jerycho i wprowadzi w Uroczystość Bożego Ciała.
2018-05-16 15:10:04
miniaturka

Modlitewne Jerycho

Mszą świętą w kościele św. Barbary przy Małym Rynku w Krakowie 24 maja (czwartek) o godz. 20.00 rozpocznie się Modlitewne Jerycho.