Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-11 12:30
MG / CCEE / BP KEP / Warszawa

Biskupi Europy proszą o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną jako znaku nadziei

Przewodniczący CCEE i COMECE zwrócili się z prośbą o zapalenie świecy w oknach mieszkań i domów całej Europy podczas Wigilii Paschalnej.

Autor/źródło: Pixabay, jaocampoz, licencja: CC0

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) Jean-Claude Hollerich SJ, w uzgodnieniu z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej, poprosili wiernych o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną w ramach inicjatywy "światła nadziei dla świata".

Będzie to znak jedności wszystkich katolików, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w celebracji. Będzie to również znak nadziei, który przywodzi nam na myśl świecę paschalną - symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, Dawcy nadziei, pokoju i życia.

„Jest to małe, ale ważne i symboliczne przesłanie nadziei w tym historycznym i dramatycznym momencie, w którym miliony ludzi w Europie i na całym świecie są dotknięte przez tak wiele cierpienia i niepewności spowodowanych pandemią Covid-19” – napisali kardynałowie.


„Bardziej niż kiedykolwiek musimy pielęgnować więzy braterstwa: tylko wspólnie i w zjednoczeniu pokonamy tę plagę” – zaapelowali hierarchowie.

CCEE / BP KEP / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Europa, Wigilia Paschalna, świeca, koronawirus