Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-11-28 12:17
S. Zielińska / KAI

Biskupi Europy doświadczyli w Polsce żywego Kościoła

"W naszej codziennej posłudze zachowujemy radość z poznania z bliska żywego Kościoła i z doświadczenia głębokiej wiary, którą mogliśmy oddychać w archidiecezji poznańskiej" – napisał do abp. Stanisława Gądeckiego kard. Angelo Bagnasco.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy podziękował za zorganizowanie w Poznaniu Zebrania Plenarnego CCEE.

Spotkanie biskupów europejskich nt. „Solidarny duch Europy” odbyło się w dniach od 13 do 16 września br.

„Powracając ze Zgromadzenia Plenarnego przewodniczących Konferencji Episkopatów Europy zachowujemy piękne wspomnienie o dniach spędzonych w Poznaniu, mieście-symbolu odnowionego zaangażowania na rzecz rozwoju solidarnego i ludzkiego między dwoma płucami chrześcijańskimi Europy – Wschodem i Zachodem” – pisze kard. Bagnasco.

„Cieszę się również z dobrego postępu i wyniku prac, które odbyły się w atmosferze braterskiej i gościnnej” – czytamy w liście arcybiskupa Genui. Kard. Bagnasco podkreślił swą wdzięczność za przykładne świadectwo pasterskiej posługi i troskę, jaką abp Gądecki otacza Kościół lokalny i europejski.

„Byliśmy również bardzo zbudowani słowami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który mocno podkreślił chrześcijańskie korzenie Polski i doświadczenie solidarności przeżywane, jako naród, dzięki zaangażowaniu Kościoła; a także słowami premiera, który właśnie w Kościele katolickim uznał kolebkę solidarności jako daru dla Europy i świata” – zauważył przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.

W Zebraniu Plenarnym CCEE w Poznaniu wzięło udział kilkudziesięciu przewodniczących europejskich konferencji biskupów, m.in. z Niemiec, Francji, Anglii, Portugalii, Luksemburga, Belgii, Malty i Rosji. Z biskupami Europy spotkali się prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

ms / Poznań


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Stanisław Gądecki, CCEE, Kard. Angelo Bagnasco, Konferencja Episkopatów Europy, Biskupi Europy