Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-15 12:43
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Biskupi bułgarscy o wizycie Papieża

Mamy nadzieję, że wizyta papieska przyniesie obfite łaski zarówno naszej wspólnocie katolickiej, jak i wszystkim Bułgarom. - napisali tamtejsi biskupi po ogłoszeniu papieskiej wizyty w tym kraju.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, licencja: CC BY

Mamy nadzieję, że wizyta papieska przyniesie obfite łaski zarówno naszej wspólnocie katolickiej, jak i wszystkim Bułgarom, tak aby nasz kraj mógł nadal rozwijać się oraz być miejscem tolerancji i umacniania pokoju w regionie – napisali biskupi tamtejszego episkopatu po oficjalnym ogłoszeniu wizyty Franciszka.

Biskupi bułgarscy wzywają jednocześnie wszystkich wiernych do modlitwy o dobre przygotowanie się i przeżycie wizyty Papieża. Tłumacząc symbolikę logo, które towarzyszy podróży stwierdzili, że upłynie ona pod znakiem pokoju, aby panował on nie tylko w Bułgarii, ale także w całym regionie i na świecie. „Pokój stwierdzili biskupi – zależy także od naszego zaangażowania oraz może stać się owocem naszych modlitw”.

Przypomnijmy, że Papież Franciszek uda się z wizytą apostolską do Bułgarii w dniach od 5 do 7 maja i odwiedzi stolicę kraju Sofię oraz miasto Rakowski.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-15 07:46:59
miniaturka

List Franciszka do archidiecezji Rio de Janeiro

W liście do archidiecezji Rio de Janeiro Papież zapewnił, że „włącza się w prośbę całego Kościoła lokalnego kierowaną do Pana, aby posyłał więcej robotników do realizacji misji na tej ziemi błogosławionej przez Chrystusa Odkupiciela”.
2018-12-15 08:22:20
miniaturka

Deklaracja paryska w obronie chrześcijan Bliskiego Wschodu

Przedstawiciele chrześcijan i muzułmanów z Egiptu, Iraku, Syrii, Libanu i Armenii sygnowali w Paryżu wspólną deklarację w obronie prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie.
2018-12-15 12:14:05
miniaturka

Kraków: kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”

Już jutro odbędzie adwentowa odsłona charytatywnej akcji „Ciacho za ciacho”. W tym roku przebiegnie ona pod hasłem „Daj mleko, będziesz wielki!”, a zebrane środki zostaną przekazane do ośrodka dożywiania w Kongo.
2018-12-15 13:04:43
miniaturka
play

Charyzmat to dar Ducha Świętego dla budowania Kościoła

W krakowskiej Bazylice Trójcy Świętej odbyła się kolejna edycja „Dialogów” z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Tematem grudniowego spotkania było zagadnienie modlitwy charyzmatycznej w Kościele.
2018-12-15 13:29:36
miniaturka

Prymas Polski przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi

„Miejcie korzenie w ziemi i serca w niebie” - życzył słowami papieża Franciszka Prymas Polski abp Wojciech Polak osobom konsekrowanym, z którymi 15 grudnia przełamał się opłatkiem.
2018-12-15 17:13:05
miniaturka

Ostatnia w tym roku sesja IV synodu Archidiecezji Łódzkiej

Powołanie oraz świadectwo były tematami ostatniej plenarnej sesji pierwszego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który poświęcony jest młodzieży.