Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-16 12:45
ek / Beata Zajączkowska

Biskup Camerino: papieska wizyta budzi w nas nadzieję

"Papież przybywa do nas w chwili, gdy przeżywamy znużenie przedłużającymi się trudnościami i zaczynamy popadać w beznadzieję."

Autor/źródło: www.vaticannews.va/Vatican Media

"...Jego obecność jest dla nas mocnym bodźcem do tego, by się nie poddawać i mimo obiektywnych trudności, nadal podnosić się z gruzów." Wskazuje na to biskup archidiecezji Camerino-San Severino Marche, na zaproszenie którego Franciszek przybył na tereny zniszczone trzy lata temu przez trzęsienie ziemi.

Papieska wizyta w Camerino jest symboliczną pielgrzymką do wszystkich tych miejsc, które w całych środkowych Włoszech ucierpiały w tym kataklizmie i które wciąż leżą w gruzach - mówi Radiu Watykańskiemu abp Francesco Massara.

“Niestety odbudowa wciąż nie ruszyła, tak jak powinna. Poza kataklizmem struktur, doświadczyliśmy także kataklizmu duszy, który doprowadził ludzi do zagubienia i tego trzeciego, który ja nazywam kataklizmem obietnic. Padło zbyt wiele słów i zobowiązań, które nie zostały dotrzymane, gdy chodzi o odbudowę – mówi papieskiej rozgłośni abp Francesco Massara. – Nasi kapłani byli i wciąż są przy boku ludzi. Nieśli pomoc w czasie trzęsienia ziemi, a teraz dojeżdżają z Eucharystią i pomocą wszędzie tam, gdzie są ludzie. Na 500 kościołów aż 356 jest niedostępnych. Bardzo bym chciał móc otworzyć kościół w każdym miasteczku nie tylko jako miejsce kultu, ale i budowania wspólnoty. Papież doświadczył tych trudnych realiów. Przeszedł przez wyludniałe centrum Camerino. Odwiedził naszą wciąż zamkniętą katedrę. To tak, jakby wszedł do wszystkich zniszczonych i niedostępnych kościołów, klasztorów i domów w naszej diecezji.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-16 09:22:05
miniaturka

Papież do trynitarzy: wychodźcie ze schematów, aby dotrzeć do młodych

Na potrzebę ciągłego, pokornego i cierpliwego towarzyszenia młodym zwrócił uwagę Papież w przemówieniu skierowanym do członków Zakonu Trójcy Przenajświętszej zwanego trynitarzami.
2019-06-16 09:36:09
miniaturka

Rośnie przemoc wobec chrześcijan w Afryce

„Rośnie przemoc wobec chrześcijan w Afryce” – stwierdził kard. Dieudonné Nzapalainga i dodał, że ataki wymierzane są w kapłanów przy ołtarzu, w katechistów oraz w zwykłych wierzących.
2019-06-16 10:00:22
miniaturka

Papież na terenach zniszczonych trzęsieniem ziemi

Ojciec Święty odwiedza dziś tereny zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi, jakie trzy lata temu nawiedziło Włochy. Leżą one na terenie archidiecezji Camerino-San Severino Marche.
2019-06-16 10:17:46
miniaturka

Ławka Festiwal 2019 - Zaproszenie dla młodzieży!

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie.
2019-06-16 10:30:34
miniaturka

Kard. Becciu: nowa błogosławiona wskazuje na niebo

Nowa błogosławiona pokazuje współczesnym kobietom, że prawdziwą świętość można wykuć w codziennym, nawet bardzo skromnym życiu. Wystarczy jednie zaufać Bogu.
2019-06-16 10:54:02
miniaturka

Papież na pogrzebie nuncjusza: życie uczy nas pożegnań

Papież Franciszek przewodniczył wczoraj w bazylice watykańskiej uroczystościom pogrzebowym abp. Léona Kalengi Badikebele, nuncjusza apostolskiego w Argentynie, który zmarł nagle w ubiegłą środę w Rzymie.