Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-03-23 15:40
MG / ts / Birmingham

Birmingham: kolejne protesty przeciwko wprowadzaniu LGBT do szkół

Ponad 250 rodziców oraz dzieci po raz kolejny protestowało 22 marca w brytyjskim Birmingham przeciwko lekcjom wychowania seksualnego, w którym jest mowa również o związkach osób tej samej płci.

Autor/źródło: Pixabay, BruceEmmerling, licencja: CC0

Według informacji mediów, z powodu utrzymujących się protestów, w szkole podstawowej Parkfield zostały wstrzymane lekcje, w ramach których dzieci miały być informowane o równouprawnieniu, homofobii oraz różnorodności seksualnej. Zajęcia te zawieszono do czasu, gdy kierownictwo szkoły znajdzie „wspólne rozwiązanie”.


Demonstrujący zwracali uwagę, że jednak mimo wszystko te tematy pozostały obecne w programie nauczania i że kierownictwo szkoły nie dotrzymało swojej obietnicy. Rodzice uważają, że treści program „No Outsiders” (nie ma outsiderów) „nie są dostosowane do wieku” oraz „są niezgodne z islamem”, poinformowały media brytyjskie. Na plakatach protestujący umieścili napisy: „Pozwólcie dzieciom być dziećmi” i “Nasze dzieci, nasz wybór”. We wtorek cztery kolejne szkoły w Birmingham zapowiedziały, że na skutek protestów rodziców wstrzymują nauczanie o LGBT. W drugim pod względem wielkości mieście Wielkiej Brytanii żyje stosunkowo dużo muzułmanów. Podczas ostatniego spisu narodowego w 2011 roku 21,8 proc. mieszkańców Birmingham stanowili muzułmanie, w całym kraju stanowią 4,8 proc. ludności.

ts / Birmingham


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: muzułmanie, LGBT, Anglia, edukacja seksualna