Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-31 15:07
S. Zielińska / KAI

Bielsko-Biała: „Posłuchaj muzyki - wesprzyj Caritas”

„Posłuchaj muzyki - wesprzyj Caritas” – takim hasłem bielsko-żywiecka Caritas zachęca do zakupu płyty z muzyką do filmu o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie Korony” i wsparcia w ten sposób akcji „Rodzina rodzinie”.

Autor/źródło: Paweł Kęska - Biuro Prasowe Caritas Polska

Caritas poprosił wiernych o włączenie się w program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego poprzez kupno płyty z muzyką do filmu o św. Maksymilianie, skomponowaną przez Roberta Jansona. 

„Minimalna ofiara za pięknie wydaną płytę CD to 10 zł” – zaznaczył dyrektor Caritas ks. Robert Kasprowski, przypominając, że akcję można wspierać także wysyłając SMS o treści SYRIA na nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub przesyłając darowiznę na Konto: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

Za pomocą hasła „Pomóż nam pomagać” Caritas przypomniał jednocześnie o możliwości przekazania jej 1 % swojego podatku. Na ulotkach i plakatach, zachęcających do wsparcia bielsko-żywieckiej Fundacji Caritas jednoprocentowym odpisem z podatku, umieszczono zdjęcia z niektórych akcji charytatywnych Caritas z ubiegłego roku.

Fundacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, założona w celu wspierania działań Caritas, niedawno uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego OPP.

„Zachęcamy do wsparcia działalności charytatywnej prowadzonej przez Caritas w naszej lokalnej podbeskidzkiej ojczyźnie” – zaapelował ks. Kasprowski.

Fundacja prowadzi własne placówki, takie jak: gabinet pomocy psychologicznej, gabinet masażu i rehabilitacji, porady prawne. Fundacja wspiera także dzieła Caritas: stacje opieki Caritas w Bielsku-Białej i Oświęcimiu, Klub Seniora Caritas „Pod Magnolią”, Klub dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach, dofinansowanie rehabilitacji i leczenia, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce "Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) „ należy wpisać nr KRS 0000541611 oraz deklarowaną kwotę, stanowiącą równowartość 1 proc. należnego podatku.

rk / Bielsko-Biała

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-01-31 13:56:19
miniaturka

Już niedługo akcja "Misjonarz na Post"

Podczas konferencji prasowej 5 lutego br. Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki, zainauguruje akcję „Misjonarz na Post”. Organizatorzy już po raz piąty zapraszają do duchowego wsparcia misjonarzy.
2018-01-31 14:28:41
miniaturka

Bp Kiciński: Istotą życia konsekrowanego objawianie Bożej miłości

Osoby konsekrowane i młodzież tworzą razem przestrzeń, w której nawzajem sobie towarzyszą, inspirują się i ewangelizują świat - mówili uczestnicy spotkania poprzedzającego XXII Dzień Życia Konsekrowanego.
2018-01-31 14:53:42
miniaturka

Papież zachęca Polaków do odważnego wyznawania wiary

Nie lękajcie się mówić o Bogu, o sprawach wiary, o Kościele. - mówił Ojciec Święty do Polaków w czasie dzisiejszej audiencji ogólnej.
2018-01-31 15:47:36
miniaturka

Licheń-Grąblin. Wspomnienie św. Joanny de Valois

Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki Zakonu Najświętszej Maryi Panny, przypada w najbliższą niedzielę, 4 lutego. Na uroczystości odpustowe zapraszają Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w Licheniu-Grąblinie.
2018-01-31 16:14:16
miniaturka

Dziękczynienie Jubilatów w mikstackiej świątyni

Małżonkowie z terenu miasta i gminy Mikstat obchodzący w 2017 roku srebrne, złote, szmaragdowe gody dziękowali Bogu za wspólnie przeżyte lata.
2018-01-31 18:30:14
miniaturka

Abp Gądecki: dawne metody wychowawcze już się nie sprawdzają

Dawne metody wychowawcze już nie wystarczają, już się nie sprawdzają. Nie da się w prosty sposób wrócić do tego, co było kiedyś – powiedział abp Stanisław Gądecki w homilii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko.